Dostałam pozew o rozwód – co zrobić

Dostałam pozew o rozwód – co zrobić

Dostałam pozew o rozwód – co zrobić?

Być może spodziewałaś się tego już od pewnego czasu, a może wręcz przeciwnie – jest to dla Ciebie ogromne zaskoczenie? Moment, w którym otrzymujemy pozew o rozwód, jest niezwykle stresujący – nawet jeśli spodziewamy się go od dawna. Sprawdź, co zrobić w sytuacji, gdy otrzymałaś pozew o rozwód!

Odpowiedź na pozew rozwodowy

Jeśli sąd przyjmie pozew rozwodowy od Twojego małżonka, prawdopodobnie w krótkim czasie otrzymasz odpis pozwu o rozwód. Sąd wezwie Cię wtedy do wniesienia pisemnej odpowiedzi na pozew. Jest to niezbędne – musisz o tym pamiętać. W odpowiedzi tej możesz ustosunkować się do wszystkich informacji, które zostały umieszczone w pozwie, zgodzić się z zarzutami lub im zaprzeczyć, przedstawić swój punkt widzenia itp. Następnie odpowiedź taką należy przekazać do sądu, w którym złożony został pozew.

Nie warto przygotowywać takiej odpowiedzi samodzielnie, ponieważ należy spełnić szereg wymogów formalnych. Nie każdy też wie, które rzeczy należy pisać, a których nie. Właśnie dlatego jeszcze przed przygotowaniem odpowiedzi warto znaleźć niezbędne wsparcie prawne!

Zacznij od znalezienia najlepszego adwokata

Niezależnie od tego, czy szukasz adwokata w Poznaniu lub w innym mieście, a może w niewielkiej miejscowości, jedno jest pewne – będzie on stanowił niezbędne wsparcie podczas procesu rozwodowego. Czasem nawet te sprawy, które z pozoru wydają się bardzo proste, okazują się niezwykle skomplikowane – szczególnie jeśli będzie to rozwód z orzekaniem o winie lub gdy między małżonkami nie ma zgody co do kwestii podziału majątku.

Dobry adwokat przydaje się już od samego początku. Gdy zapozna się on z pozwem, będzie w stanie określić, jak będzie wyglądało postępowanie – oczywiście w pewnym stopniu. W ten sposób uzyskasz także informację o jego przebiegu, o niezbędnych formalnościach czy o tym, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na wygraną – o ile planowane jest oczekiwanie o winie.

Sprawa rozwodowa – jak znaleźć prawnika?

Rozwód zawsze jest niezwykle stresującym wydarzeniem – nawet wtedy, kiedy obie strony chcą jak najszybciej zakończyć związek i dążą do uzyskania szybkiego rozwodu bez orzekania o winie. A jeśli planowane jest długie postępowanie, z orzekaniem o winie i z ustalaniem kwestii dotyczących podziału majątku, sprawa może – nie ma co ukrywać – zszargać nerwy nawet najbardziej wytrzymałej osobie.

Właśnie dlatego wsparcie dobrego prawnika jest tak ważne. Dzięki pełnomocnictwu nie będziesz musiała martwić się o wszystkie formalności, a także unikniesz samodzielnego reprezentowania siebie podczas rozpraw. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą jak najbardziej zminimalizować stres w czasie rozwodu.

Poszukiwania dobrego prawnika nie muszą być trudne. Istotne jest to, aby wybrany adwokat miał duże doświadczenie w sprawach rozwodowych, a także by miał na swoim koncie wiele wygranych spraw – również tych trudnych. Nie bez znaczenia jest też możliwość sprawnego kontaktu z adwokatem, abyś mogła zwrócić się do niego zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Dobry adwokat w Poznaniu – Twoje wsparcie podczas rozwodu

Jeśli szukasz prawnika w Poznaniu, który zajmie się Twoją sprawą rozwodową, to warto kierować się doświadczeniem w prowadzeniu spraw rozwodowych. Liczne sukcesy nawet w najbardziej skomplikowanych sprawach rozwodowych z orzekaniem o winie to najlepsza rekomendacja. A może poszukujesz radcy prawnego lub adwokata w Wolsztynie? Okazuje się, że radca również może być świetnym wsparciem w sprawie rozwodowej. Posiada analogiczne uprawnienia jak adwokat. Warto poświęcić sporo czasu na znalezienie dobrego adwokata od rozwodu.

Zastanawiasz się, jak przebiega sprawa rozwodowa? Zapoznaj się z tym artykułem: http://vitwoman.pl/zwiazek-i-uczucia/jak-przebiega-sprawa-rozwodowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie