Jakie urządzenie wybrać do depilacji laserowej

Jakie urządzenie wybrać do depilacji laserowej

Jakie urządzenie wybrać do depilacji laserowej?

Skuteczną depilację można przeprowadzić przy pomocy domowych urządzeń, jak i tych specjalistycznych. Wiele osób coraz chętniej wybiera sprzęt, który mogą używać na co dzień, jednak ich skuteczność nie należy do najwyższych i zazwyczaj poparta jest bólem. Wielu użytkowników tego typu sprzętu myli go także z depilacją laserową, która jest w pełni bezbolesna i przebiega w warunkach specjalnie do tego stworzonych, czyli z wykorzystaniem najnowszego urządzenia oraz fachowej wiedzy specjalisty. Ponadto skuteczność zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej jest na poziomie około 95 procent, co oznacza, że włosy w późniejszym czasie już nie odrastają.

Na czym polega depilacja laserowa

Większość laserów, które obecnie stosowane są w gabinetach kosmetycznych, wykorzystuje technologię świetlną. Oddziałuje ona między innymi na melaninę zawartą w tkance skóry, która następnie się rozkłada, a włosy nie mają możliwości dalszego wzrostu, co w efekcie skutkuje ich wypadaniem. Im karnacja jest jaśniejsza, a włos ciemniejszy, tym lepiej, ponieważ skuteczność zabiegu depilacji laserowej wynosi w takich przypadkach nawet 95 procent. Nie oznacza to, że podczas jednej wizyty pozbędziemy się całego niechcianego owłosienia. Niezbędne jest przeprowadzenie kilku sesji. Zachowując jednak wyżej wymienione proporcje, można być pewnym, że wystarcza maksymalnie trzy zabiegi, natomiast w innym przypadku może ta liczba wzrosnąć do pięciu lub sześciu.

 (depilacja laserowa – urządzenia – https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/)

Systematyczność jest więc bardzo istotna w przypadku depilacji laserowej. Wynika to głównie z fazy wzrostu włosów. Naświetlane są tylko te, które aktywnie wzrastają, a jest ich około 20 procent. Ważne jest także, aby systematyczność była poparta zdrowym rozsądkiem. Żaden specjalista nie zgodzi się na częstsze przeprowadzanie zabiegu w mniejszych odstępach czasowych niż sześć tygodni. Powodem tego, jest fakt, że skóra musi się w pełni zregenerować, inaczej może dojść do jej poparzenia.

Depilacja laserowa urządzenia najczęściej stosowane

W gabinetach medycyny estetycznej można zobaczyć kilka podstawowych urządzeń, które są wykorzystywane do przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej. Każde z nich cechują inne właściwości, które w dużej mierze determinują ich wybór przez właścicieli. Jakie to urządzenia?

Pierwszym z nich jest IPL. Technologia ta pozwala na produkcję fal świetlnych o szerokim spektrum. Ciężko jednak w tym przypadku nazwać urządzenie laserem. W rzeczywistości jest to bowiem technologia oparta na fototermolizie. Emituje ono rozproszone światło o różnej długości. Depilacja laserowa urządzenia to także laser diodowy, który uznawany jest za drugi sprzęt najczęściej wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej.

Mało tego, jest on obecnie najskuteczniejszy, ale jednocześnie też najdroższy na rynku. Urządzenie to pracuje na bardzo dużym zakresie mocy, dlatego też niezbędne jest dobranie do niego odpowiedniego systemu chłodzenia. Skuteczność laserów diodowych w depilacji sięga aż 95 procent, a u niektórych pacjentów nawet 99 procent.

Alternatywą dla drogich urządzeń może być IPL + RF, czyli technologia E-light, która oparta jest na połączeniu fal świetlnych z prądem zmiennym. Dzięki temu skuteczność zabiegów z wykorzystaniem tego urządzenia wynosi około 80 procent. Zaletą tego urządzenia jest przede wszystkim niewygórowana cena, dzięki czemu idealnie nadaję się do nowo powstających salonów kosmetycznych, których budżet nie pozwala na zakup innowacyjnej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie