Lifting - młoda, piękna kobieta

Lifting bez skalpela – czy jest możliwy

Lifting bez skalpela – czy jest możliwy?

Wraz z upływem lat skóra się zmienia – staje się mniej elastyczna, traci jędrność i elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się takich oznak starzenia jest lifting. Jeszcze niedawno zabieg ten wykonywany był metodami chirurgicznymi, co wiązało się z koniecznością rekonwalescencji. Rozwój nowoczesnej medycyny estetycznej pozwolił jednak na wprowadzenie zabiegów liftingu bez skalpela.

Z tekstu dowiesz się:

 • czym jest lifting twarzy bez skalpela CGF,
 • czym cechuje się lifting radiowy.

Tempo starzenia się skóry zależy od wielu czynników, ale najogólniej można przyjąć, że mniej więcej po 40. roku życia na twarzy widoczne zaczynają być zmarszczki, a także zmienia się owal twarzy – powieki i policzki stopniowo opadają, w okolicach żuchwy widoczne stają się tzw. chomiki, młodzieńczy kształt tracą okolice oczu i brwi. Skuteczną metodą na pozbycie się tego typu oznak starzenia jest lifting twarzy.

Klasyczny lifting to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymagający hospitalizacji. W jego trakcie chirurg nacina skórę w ściśle określonych miejscach – za uszami, na skroniach i na czole na linii włosów – delikatnie ją naciąga i następnie zabezpiecza szwami. Pozwala do poprawić sprężystość skóry, zlikwidować zmarszczki i bruzdy, a także wyraźnie odmłodzić twarz przy jednoczesnym zachowaniu jej naturalnej mimiki.

Jak już wspomniano, lifting chirurgiczny to dość inwazyjny zabieg, wymagający odpowiednich przygotowań, hospitalizacji, a następnie – rekonwalescencji. Przez kilka, a czasem kilkanaście dni twarz jest zasiniona i opuchnięta, konieczne jest także noszenie specjalnych opatrunków uciskowych. Należy też unikać wysiłku fizycznego i dźwigania ciężkich przedmiotów.

Zabieg CGF – na czym polega?

W klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie dużą popularnością wśród pacjentek cieszy się CGF, czyli zabieg z wykorzystaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych pozyskanych bezpośrednio z krwi pacjentki. Umieszcza się je w specjalnym żelu, a następnie podaje w skórę techniką mezoterapii (podobnie jak zabieg osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting) lub kaniulą, co pozwala na wyraźną poprawę kondycji skóry oraz jej intensywną regenerację.

W zależności od indywidualnych potrzeb wykonany może zostać zabieg:

 • CGF Harmony – silnie regenerujący, liftingujący i stymulujący przebudowę skóry na większym obszarze,
 • CGF One – o takich samych właściwościach, ale wykonywany na małych obszarach, np. wokół oczu lub ust.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii trzech zabiegów w sześciotygodniowych odstępach. Pozwala to na zwiększenie jędrności skóry, jej widoczne odmłodzenie, redukcję zmarszczek, a także regenerację i odżywienie skóry. Co ważne, ponieważ wykorzystywany podczas zabiegu preparat to przede wszystkim składniki krwi pacjenta, jest on bezpieczny, z jego stosowaniem nie wiąże się powikłań i działań niepożądanych.

Face lifting bez skalpela – Pelleve

Kolejna ciekawa alternatywa dla zabiegów chirurgicznych to lifting radiowy Pelleve. Wykorzystywane w jego trakcie urządzenie emituje falę radiową o częstotliwości 4 Mhz. W momencie zetknięcia podgrzewa ona skórę właściwą nawet do 65°C, co z jednej strony natychmiast pobudza produkcję nowego kolagenu, a z drugiej powoduje kurczenie i napinanie już istniejących włókien kolagenowych. Pozwala to na uzyskanie spektakularnych efektów odmłodzenia:

 • zniwelowanie zmarszczek wokół ust, pod oczami i na czole,
 • ujędrnienie opadających policzków,
 • zniwelowanie opadającego podbródka,
 • zmniejszenie bruzdy nosowo-wargowej,
 • ujędrnienie skóry szyi,
 • uniesienie opadających powiek,
 • uniesienie opadających kącików ust.

Lifting bez skalpela Pelleve przy zachowaniu odpowiedniego odstępu czasowego można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, m.in. mezoterapią igłową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *