Medycyna estetyczna – na czym polegają jej zabiegi?

Medycyna estetyczna – na czym polegają jej zabiegi?

Medycyna estetyczna – na czym polegają jej zabiegi?

Medycyna estetyczna to z pewnością jedna z tych gałęzi medycyny, która rozwija się najprężniej. Wynika to z faktu, że popyt na zabiegi poprawiające urodę jest coraz większych. Pomału znika stygmatyzacja wokół tego zjawiska, a osoby korzystające z różnych metod korekty wizerunku nie wstydzą się przyznawać do ingerencji lekarza. I dobrze, bo przecież nic w tym złego nie ma!

Wielu pacjentów zmaga się z kompleksami przez lata i właśnie w gabinecie medycyny estetycznej są oni w stanie te kompleksy zniwelować. Choć zabiegów wykonuje się wiele i skupiają się one na przeróżnych problemach, wiele z nich posiada wspólne mianowniki. Na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej?

Regeneracja

Wiele zabiegów medycyny estetycznej skupia się na pobudzeniu komórek skóry do regeneracji. To właśnie odbudowa włókien kolagenowych może zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o usunięcie blizn, wypełnienie zmarszczek czy zadbanie o ogólną kondycję skóry. Jest bardzo wiele zabiegów, które korzystają z faktu, że nasze komórki posiadają zdolności regeneracyjne, dzięki czemu możemy pozbyć się rozstępów, blizn, przebarwień, łysiny czy właśnie zmarszczek. Do takich zabiegów zaliczyć możemy: laserowe usuwanie rozstępów, mezoterapia, dermabrazja czy leczenie za pomocą komórek macierzystych.

Wypełnianie i korekta kształtu

Wypełnianie i korekta kształtu ust czy owalu twarzy to dwa najczęściej wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej zabiegi. Wypełnianie warg czy zmarszczek to proste zabiegi, które często trwają tylko kilkanaście minut, za to przynoszą naprawdę widoczne rezultaty. Najczęściej do wypełniania używa się kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie człowieka, przez co nie uczula nas i jest w pełni bezpieczny do przeprowadzania podobnych zabiegów. Co ważne, kwas ten jest naturalnie wchłaniany przez nasz organizm, czyli zabiegi takie nie pozostawiają permanentnych rezultatów.

Do korekty owalu twarzy często wykorzystuje się różne metody liftingu. Znany wszystkim jest ten lifting operacyjny, który wymaga ingerencji chirurgicznej. Jest to najbardziej inwazyjna metoda liftingu, gwarantuje też ona trwałe rezultaty. Lifting wolumetryczny lub taki z użyciem nici liftingujących jest z kolei mniej inwazyjny i przynosi bardzo szybkie efekty, jednak z czasem rezultaty zabiegu zanikają.

Znane są również szerszej publice liczne zabiegi korekty kształtu nosa czy innych części ciała, które czasem wiążą się z operacją plastyczną, czasem wymagają tylko kilkunastu minut pracy lekarza ze strzykawką. Dobre jest to, że dzisiejsza medycyna estetyczna każdemu ma coś do zaoferowania – nie musimy wcale poddawać się najkosztowniejszym i najbardziej inwazyjnym zabiegom, by poprawić swój wygląd i cieszyć się życiem bez kompleksów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie