Plastry Systen Conti a tycie

Plastry Systen Conti a tycie

Plastry Systen Conti a tycie

Menopauza jest trudnym okresem w życiu większości kobiet. Klimakterium może się pojawić w różnych etapach życia i nie zawsze możliwe jest zatrzymanie go, czy chociaż spowolnienie. Jej przyczyną jest malejąca z wiekiem produkcja żeńskich hormonów płciowych, estrogenów, co jest rzeczą całkowicie naturalną. Wiąże się to jednak z serią nieprzyjemnych objawów, takich jak uderzenia gorąca, kołatanie serca, chwile słabości czy zlewne poty.

Kiedy stosuje się plastry Systen Conti?

Czasem występują także wahania nastrojów i inne objawy złego samopoczucia. Wskutek menopauzy i niedoboru estrogenu mogą pojawić się nowe schorzenia obniżające jakość życia, takie jak problem z trzymaniem moczu, miażdżyca czy osteoporoza. W celu przeciwdziałania tym negatywnym skutkom możliwe jest sięgnięcie po hormonalną terapię zastępczą. Wykorzystuje ona syntetyczne hormony, zarówno estrogeny, jak i gestageny, opracowane w odpowiednich dawkach. Mogą zostać podane w różnych formach. Można zdecydować się na tabletki, iniekcje, żele, implanty podskórne, plastry czy nawet preparaty donosowe.

Lekarstwa te powstały w celu przyzwyczajenie organizmu do niedoborów tych hormonów i złagodzenie objawów przechodzenia menopauzy. Jednym z wygodniejszych sposobów stosowania hormonalnej terapii zastępczej, są właśnie plastry conti. Stosowane są zewnętrznie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wymagają ciągłości w stosowaniu, a ich aplikacji może bez problemu podjąć się sama pacjentka. Nie jest to proces skomplikowany, wystarczy tylko ściągnąć folię zabezpieczającą i nakleić plaster w odpowiednim miejscu.

Czy plastry Conti mają wpływ na przyrost wagi?

Terapia hormonalna, nie tylko w przypadku leków na klimakterium, wzbudza naturalne obawy przed skutkami ubocznymi jej stosowania. Jedną z najczęściej wyrażanych obaw jest strach przed przybraniem na wadze, z powodu zażywanych tabletek. Faktem jest, że im razem z wiekiem metabolizm będzie zwalniał.

Dodatkowo niedobory hormonów płciowych same w sobie utrudniają rozkład tłuszczów i węglowodanów, wpływając bezpośrednio na kształt i wygląd sylwetki. Bez nich tkanka tłuszczowa szybciej odkłada się, niezależnie od trybu życia.

Wynika z tego więc, że dostarczając ciału zsyntetyzowane hormony, takie jak estrogen, stymuluje się ciało do szybszej utraty wagi, wspomaga metabolizm i proces rozkładu tłuszczy. Już sama utrata wagi przyczynia się do poprawy nastroju pacjentek. Oczywiście, każdy pacjent zupełnie inaczej reaguje na terapię hormonalną i czasem efekt może nie być zadowalający. Każdy organizm jest inny, ma inne potrzeby i inne reakcje. Bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem, który w razie skutków ubocznych zareaguje zmianą kuracji hormonalnej. Według statystyk nawet 90% pacjentek traci na wadze przy dobrze dobranej dawce hormonów, dlatego warto w razie wątpliwości konsultować się z lekarzem i szukać złotego środka, najlepszego dla każdego organizmu kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie