ABC zdrowego odżywania – 3 przepisy na pyszne obiady

ABC zdrowego odżywania – 3 przepisy na pyszne obiady

ABC zdrowego odżywania – 3 przepisy na pyszne obiady

Kiedy chcemy zacząć odżywiać się lepiej, warto zacząć od wprowadzenia do swojej diety pełnowartościowych produktów. Takie produkty to np. kasza, warzywa strączkowe, albo… słonowodne ryby. Jedną z takich ryb może być łosoś, pyszny i uniwersalny!

Łosoś w diecie – dlaczego warto?

Łosoś jest szlachetną rybą, pełną witamin i minerałów. Jest bogaty w kwasy omega-3 i -6, które wpływają korzystnie na pracę układu krwionośnego, mózgu, a nawet: przyśpieszają gojenie się ran. Łosoś zawiera też dużą ilość łatwo przyswajalnego białkaSprawdź, jak przygotować go na 3 sposoby – przepisy na wszystkie przedstawione potrawy znajdziesz na: łosoś na obiad!

Bouillabaisse – przepyszna zupa rybna

To zupa, która zyskała sławę na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Co ciekawe, kiedyś przygotowywana była z odpadów i niesprzedanych ryb z wiosek rybackich – mimo tego zasłynęła na całym świecie! Obecnie przygotowuje się ją oczywiście w dużo bardziej wykwintny sposób, na przykład: z wykorzystaniem łososia, a nawet białego wina. To pyszna, aromatyczna zupa idealna do przyrządzenia w każdym domu.

Łosoś teriyaki, czyli łosoś po azjatycku

Łosoś współgra idealnie z azjatyckimi sosami. Nie bez powodu mówi się o nim w końcu, że pasuje do wszystkiego! Smaczna ryba, podana na makaronie z warzywami, polana orientalnym sosem to świetny pomysł na obiad czy kolację. Azjaci uwielbiają ryby – to dzięki nim żyją tak długo! Warto więc wykorzystywać je w swojej kuchni jak najczęściej, na przykład: przyrządzając je według azjatyckich przepisów (ten i inne przepisy znajdziesz w linku wyżej).

Łosoś z puree z zielonego groszku – siła warzyw!

Rośliny strączkowe, podobnie jak ryby, wprowadzają do naszej diety szereg cennych witamin. Połączenia łososia z innymi zdrowymi produktami to najlepsze z możliwych rozwiązań! W tym przepisie układamy pieczonego łososia na przepysznym, zielonym puree w sąsiedztwie sałatki. To idealny pomysł na obiad dla osób na diecie, lub takich, które chcą wprowadzić do swojego jadłospisu więcej warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *