Ciemny czy jasny zestaw mebli dziecięcych

Ciemny czy jasny zestaw mebli dziecięcych

Ciemny czy jasny zestaw mebli dziecięcych?

Wystrój pokoju dziecięcego wielu z nas kojarzy się z delikatnością i niewinnością. To naturalne, że najpierw przychodzą nam więc na myśl jasne meble i ogólnie jasne pastelowe kolory. Ostatnio jednak pojawiają się różne alternatywne pomysły na nieco ciemniejsze odcienie. Co więc lepiej się sprawdzi w pokoju dziecięcym?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, trzeba bowiem przyznać, że zarówno jaśniejszy, jak i ciemniejszy zestaw mebli dziecięcych ma swoje plusy i minusy i każdy z nich może prezentować się naprawdę dobrze w zależności od ogólnej koncepcji wykończenia i wystroju pokoju. Zastanówmy się więc pokrótce kiedy lepiej wybrać jaśniejszy, a kiedy ciemniejszy komplet mebli oraz jakie są zalety i wady każdego dniach. Przyjrzyjmy się też nieco innym rozwiązaniom, które mogą być niejako środkiem przejściowym, jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretny odcień.

Skandynawski zestaw mebli dziecięcych

Na początek, warto zauważyć, że w ostatnich latach na popularności zyskały kolory neutralne, niezależnie od tego czy mówimy tutaj o jaśniejszych czy ciemniejszych odcieniach. Dlatego też bardzo popularny jest obecnie zestaw mebli dziecięcych w kolorze bieli, a także w różnych odcieniach szarości. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się również drewniane meble, których faktura została pozostawiona taka jaką była naturalnie. Takie elementy drewniane o naturalny wyglądzie z pewnością mogą wnieść nieco świeżości do wnętrza pokoju dziecięcego. 

Ciemne czy jasne meble?

Zastanówmy się jednak nad wadami i zaletami jaśniejszych oraz ciemniejszych mebli na przykładzie wspomnianych odcieni szarości oraz bieli. Zacznijmy od przyjrzenia się jasnym meblom. Zarówno biały jak i delikatnie szary zestaw mebli dziecięcych z pewnością będzie się bardzo dobrze prezentował zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca, nadając mu wiele lekkości oraz delikatności. Poza tym wygląd taki jest nowoczesny i choć z pozoru może wydawać się surowy, to przy dobraniu odpowiednich dodatków, wcale takim nie będzie. Pozostaje jednak kwestia praktyczna, a mianowicie pytanie czy tak jasne meble nie pobrudzą się zbyt szybko, szczególnie że będą użytkowane przez tych najmłodszych. To prawda, że zabrudzenia mogą się pojawić, jednak zazwyczaj są one łatwe do wyczyszczenia.

Co zaś możemy powiedzieć o zestawie mebli dziecięcych w nieco ciemniejszych odcieniach? Czy nie będą one zbyt toporne i nie przygaszą wyglądu pokoju dziecięcego? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, jeżeli dobierzemy odpowiednio jasny kolor ścian oraz dodatków. Wręcz przeciwnie, kompozycja taka również może nadać pokojowi wiele lekkości. Poza tym, na korzyść ciemniejszych mebli przemawiają względy praktyczne, z pewnością bowiem nie brudzą się one tak szybko jak ich jaśniejsze odpowiedniki. 

Chociaż więc kwestia doboru zestawu mebli dziecięcych będzie w dużej mierze zależała od upodobań rodziców, to niezależnie od wyboru mogą się one ciekawie prezentować zarówno w mniejszym jak i większym wnętrzu stworzonym z myślą o potrzebach dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *