Firany z motywem kwiatowym

Firany z motywem kwiatowym – w jakim wnętrzu się sprawdzą?

Motyw kwiatowy nigdy nie wychodzi z mody. Choć zmienia się wielkość i kolorystyka kwiatów na firanach, ten typ zasłon niezmiennie stanowi klasykę wśród dekoracji okiennych. Nie będą one wyglądały kiczowato, o ile zostaną dopasowane do stylu konkretnego pomieszczenia i całego domu. Najważniejsze jest dostosowanie koloru, wielkości kwiatów i materiału, z jakiego zostały wykonane kotary.

W jakich stylach wnętrzarskich sprawdzą się firany z motywem kwiatowym?

Choć kwiaty pasują praktycznie do każdego wnętrza, istnieje kilka stylów, w których sprawdzą się szczególnie.

  • Pierwszy z nich to urban jungle – miejska dżungla. Wnętrza ozdabia się dużą ilością roślin naturalnych, a także tkaninami w roślinne wzory. Sprawdzą się tu raczej duże, egzotyczne kwiaty.
  • Warty uwagi jest też styl rustykalny kojarzący się z sielskością, naturą i przytulnością. Popularne są tu drewniane meble i parkiety z desek. Dodatki powinny być stonowane, a kwieciste zasłony dodadzą pomieszczeniu wyrazu. Najlepiej wybrać te beżowe, białe lub błękitne. W tym przypadku odpowiednie będą delikatne i drobne kwiaty lub duże, lecz rozmyte. Lepiej unikać wyrazistych akcentów.
  • Warto wspomnieć również o stylu skandynawskim cechującym się prostotą, minimalizmem i harmonią. Wnętrza są pozbawione jaskrawych kolorów i przytłaczających printów. Drobne, gęste kwiaty, łodygi i owoce w przytłumionych kolorach dodadzą wnętrzu i samym zasłonom przytulności. Lepiej wybrać firany minimalistyczne, geometryczne niż romantyczne.
  • Kwiaty pasują także do wytwornego stylu glamour. Najbardziej sprawdzą się te wytłoczone lub wyhaftowane, przede wszystkim orchidee lub lilie w kolorze różu, fioletu bądź srebra.
  • Ostatnia propozycja to elegancki i przytulny styl angielski. Charakterystyczne są tu romantyczne zasłony w róże. Drobne, sielskie, urocze kwiatuszki będą idealne w przypadku zasłon kuchennych.

w-jakich-stylach-wnetrzarskich-sprawdza-sie-firany-z-motywem-kwiatowym.jpg

Firany w kwiaty – w jakim kolorze?

Tak naprawdę wybór koloru firan powinien być uzależniony od indywidualnego gustu. W ciemnych wnętrzach sprawdzą się beże i biele, natomiast duże pomieszczenia można optycznie pomniejszyć dzięki bardzo kolorowym kwiatom. Warto dobrać zasłony do dywanu. Jeśli jest on wzorzysty, firany powinny być stonowane. W przypadku jednolitych dywanów sprawdzą się natomiast bardziej szalone kolory kwiatów.

Firany w kwiaty w różnych wnętrzach

Kwieciste firany występują najczęściej w kuchni, salonie oraz sypialni. Kuchnia stanowi serce domu. W tym pomieszczeniu zasłony powinny być zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie. Sprawdzą się tu niewielkie kwiatuszki, romantyczne łączki, a nawet intensywne kolory, takie jak niebieski. Idealnie będą pasowały również wszystkie motywy przypominające kwiatowy haft. Jeśli przed oknem stoi stół lub blat, kotary muszą kończyć się przed nim, by się nie brudziły. Jeśli chodzi o salon, zasłony we wszystkich oknach powinny być takie same. Inaczej całość nie będzie spójna. Najlepiej sprawdzą się tu firany sięgające ziemi. Zasłony znajdujące się w sypialni pełnią jeszcze dodatkową funkcję – muszą zaciemniać pomieszczenie i zapewniać komfortowy wypoczynek. Większość osób decyduje się w tym przypadku na modele w stonowanych kolorach. Można pomyśleć także o ciemnej oprawie okna, dzięki czemu możliwa będzie również komfortowa drzemka w ciągu dnia. Kluczem jest zakup takich firan, które podkreślą charakter pomieszczenia i będą pasowały do wybranego stylu wnętrzarskiego, a jednocześnie nie przytłoczą go.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *