Fotele biurowe do zadań specjalnych

Fotele biurowe do zadań specjalnych

Fotele biurowe do zadań specjalnych

Fotele biurowe do zadań specjalnych to nic innego jak fotele ergonomiczne, które umożliwiają spędzanie przy biurku, a zwłaszcza przy pracy na komputerze, wielu godzin i gwarantują maksymalny komfort użytkowników. Komfort ów wynika ze specyficznej konstrukcji takiego fotela biurowego, która uwzględnia budowę anatomiczną ludzkiego ciała, dzięki czemu nawet długie godziny pracy albo gry na komputerze nie skutkują bólami kręgosłupa czy napięciowymi bólami karku i głowy.

Zaawansowane mechanizmy konstrukcyjne

Ergonomiczna konstrukcja fotela biurowego to zaawansowane mechanizmy, które umożliwiają regulację głębokości i wysokości siedziska, pełną regulację podłokietników oraz zagłówka, a nawet regulację wysokości oparcia dla kręgów lędźwiowych. Choć często ulegamy złudzeniu, że w taki maksymalnie komfortowy fotel użytkownik powinien zapadać się niczym w miękką kanapę, trzeba mieć świadomość, że zbyt głębokie siedzisko nie jest rozwiązaniem ergonomicznym. Niektóre fotele biurowe, określane potocznie jako fotele gabinetowe czy „prezesowskie” mają właśnie takie nadmiernie głębokie siedziska. Jeżeli siedzisko jest za głębokie i nie chcemy, by mocno uwierało nas pod kolanami, wtedy odruchowo nie dosuwamy pleców do samego oparcia, wykorzystując jedynie część siedziska. W efekcie nie korzystamy z oparcia wcale albo korzystamy z niego w sposób nieprawidłowy.

Wygodne krzesło do pracy przy komputerze

fotel ergonomiczny

To bardzo dobra wiadomość, że ergonomiczny fotel do komputera to jednocześnie fotel maksymalnie wygodny. Jeśli więc podczas zakupów przymierzamy się do wielu modeli krzeseł do pracy przy komputerze i w jednym z nich poczujemy się jakby był zrobiony na miarę – na nasze specjalne zamówienie, poszukiwania dobiegły końca. To jest TEN fotel. Zapewne będzie to model, który zapewnia komfort użytkowania nawet po wielu godzinach pracy czy gry, a dzieje się tak za sprawą pełnej regulacji pozycji użytkownika. Nowoczesny, ergonomiczny i piękny fotel biurowy to inwestycja w dobre samopoczucie oraz w elegancki wygląd biura, także tego domowego.

W najlepszych ergonomicznych fotelach biurowych znajdziemy:

  • Regulację głębokości i wysokości siedziska
  • Regulację wysokości zagłówka
  • Regulację podłokietników (góra-dół, przód-tył, wychylenie na boki – w opisie można też znaleźć sformułowanie „regulacja 3D)
  • Regulację głębokości oparcia dla kręgów lędźwiowych
  • Samoważący mechanizm odchylania SYNCHRON


Dzięki tym rozwiązaniom każdy punkt ciała jest doskonale podpierany przez poszczególne elementy konstrukcyjne fotela, a ryzyko pojawienia się bólu spowodowanego długim siedzeniem jest minimalizowane.

Fotel obrotowy do komputera dopasowany do Twoich potrzeb

Idealny fotel biurowy ma także podstawę jezdną wykonaną z mocnego tworzywa oraz siedzisko tapicerowane tkaniną lub skórą. Oparcie i zagłówek tapicerowane są przewiewną i dającą komfort termiczny siatką SM.

Wszystkie opisane wyżej cechy fotela biurowego do zadań specjalnych sprawiają, że możemy przez długie godziny nie wstawać od biurka. Fotel zaprojektowany jest w taki sposób, by współgrać z ruchami ciała wykonywanymi w pozycji siedzącej. Możliwość wyregulowania fotela obrotowego do indywidualnych potrzeb to gwarancja, że nie będziemy odczuwać bólu kręgosłupa czy głowy, ale także, że uda nam się dłużej skupić i bez problemu podołać nawet najbardziej angażującym projektom, czy przetrwać w najwyższej gotowości bojowej partię gry on-line.

Nowoczesne ergonomiczne fotele biurowe spełniają wyśrubowane normy jakości, np.:

PN-EN 1335-1:2004
PN-EN 1335-2:2019
PN-EN 1728:2012/AC:2013
PN-EN 1022:2019

Decydując się na zakup nowoczesnego ergonomicznego fotela biurowego z zaawansowanymi mechanizmami regulacji gwarantujemy sobie komfort pracy, zdrowie układu kostnego i mięśniowego a także elegancki wygląd biura. Zachowanie właściwej postawy w czasie długiego dnia pracy, a co za tym idzie brak napięć w ciele, korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Oczywiście perfekcyjnemu fotelowi powinno towarzyszyć równie ergonomiczne biurko o odpowiednim rozmiarze blatu, wysokości dostosowanej do wzrostu i postury oraz gwarantujące optymalny kąt obserwacji monitora (20-50°).

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli UNIQUE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *