wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyczy wielu osób, przy czym trzeba wiedzieć, że to co uznajemy za nadmierne wypadanie nie zawsze można tak określić. Wszystko dlatego, że każdego dnia może wypaść nawet 100 włosów i jest to całkowicie normalne, bo cykl życia włosa jest ściśle określony. Dziś podpowiemy, jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Zadbaj o swoją dietę

Jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta i stres. Zatem należy swój sposób żywienia zmienić na bardziej zbilansowany i zadbać o codzienny relaks, tak by móc zniwelować objawy stresu. Jeżeli chodzi o dietę, to wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami żelaza, cynku, potasu, ale i witaminy A, C, E czy witamin z grupy B. Ważne są także kwasy Omega-3 i Omega-6. W diecie nie powinno zabraknąć podrobów, jaj, czerwonego mięsa. Potrzebne dla zdrowych włosów składniki zawierają także brokuły, fasola szparagowa, a ponadto różnego rodzaju kasze, choćby jaglana czy jęczmienna. Dla wzmocnienia włosów można też sięgnąć po zioła do picia. Skrzyp polny, cynk czy tran dobrze się sprawdzają.

Odpowiednia pielęgnacja włosów ma znaczenie

Możesz sięgnąć po dermokosmetyki wzmacniające włosy czy też wybrać kurację przeciwko wypadaniu włosów. Na pewno działanie wzmacniające włosy mają proteiny. Warto zatem sięgać co kilka dni po odżywki proteinowe. Należy także stosować humektanty, które mają działanie nawilżające. W końcu przesuszone włosy mają tendencję do wypadania. Emolienty także mają ogromne znaczenie ponieważ zamykają łuskę włosa i chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. To właśnie działanie promieni słonecznych powoduje, że włosy się przesuszają i nadmiernie wypadają. Na tendencję do wypadania włosów wpływ ma również ich porowatość. Znacznie bardziej podatne na uszkodzenia i wypadanie są włosy wysokoporowate, które mają mocno odchyloną łuskę od kory. W pielęgnacji należy dążyć do tego, by ją zamknąć. Dzięki temu włosy zostają wzmocnione.

O czym jeszcze należy pamiętać, aby ograniczyć wypadanie włosów?

Istotne znaczenie ma częstotliwość farbowania czy też rozjaśniania włosów. Nie należy tych zabiegów przeprowadzać zbyt często, zwłaszcza gdy włosy są wysokoporowate. Alternatywą dla farbowania czy rozjaśniania może być tonowanie. Ogranicza ono dalsze rozchylanie się łuski włosa. Powoduje jedynie jego oblepianie, w związku z tym nie dochodzi do dalszej degradacji. Jeśli zatem chcesz pozbyć się odrostów, a Twoje włosy są w nienajlepszej kondycji, to właśnie tonowanie jest najlepszym wyborem. Aby ograniczyć wypadanie włosów należy też stosować się do prostych zasad w ich pielęgnacji. Na noc można je delikatnie, nie za mocno związać. Warto rozczesywać włosy przed myciem. W ten sposób nie będą się mocno plątać. Należy wybierać grzebienie z szerokim rozstawem zębów, aby nie osłabiać dodatkowo włosów. Jeżeli suszysz włosy gorącym nawiewem suszarki czy też chcesz je wyprostować, to pamiętaj o tym, by zawsze stosować wcześniej kosmetyki termoochronne, które chronią nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również wysoką temperaturą suszarki czy prostownicy. Po myciu nie wykręcaj włosów ręcznik, a delikatnie je przetrzyj, pozbywając się nadmiaru wody. Są to proste kwestie, jednak wiele osób spiesząc się o nich zapomina. W ten sposób łatwo osłabić włosy i doprowadzić do ich nadmiernego wypadania. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja może przywrócić ich dobrą kondycję.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *