Legendarne zapachy Chanel - musisz je znać!

Legendarne zapachy Chanel - musisz je znać!

Legendarne zapachy Chanel – musisz je znać!

Perfumy Chanel to kwintesencja eleganckich i szykownych perfum. Zapachy tej francuskiej marki znane są na całym świecie i kochane przez kobiety (a także mężczyzn) na każdej szerokości geograficznej. Najstarszą, a zarazem najbardziej rozpoznawalną kompozycją jest oczywiście Chanel No 5. W tym roku będzie ona obchodziła swoje 100—letnie urodziny. Mimo swojego wieku nadal jednak cieszy się dużym zainteresowaniem i zajmuje czołowe miejsca na liście najpiękniejszych kobiecych zapachów. Chanel No 5 to jednak niejedyne perfumy francuskiego domu mody, które warto znać. Jakie jeszcze zapachy on proponuje?

Perfumy Chanel – jaka jest ich historia?

Początki perfum Chanel sięgają 1921 roku. Wtedy to założycielka francuskiego domu mody Gabrielle Bonheur Chanel (Coco) zleciła jednemu z najsłynniejszych perfumiarzy ówczesnego świata Ernestowi Beaux stworzenie wyjątkowego, unikalnego zapachu. Inspiracją dla niego miała być sama postać Coco – kobiety niezależnej, odważnej, samodzielnej stylowej. W ten sposób powstało, aż 10 próbek, z których Coco wybrała tą o numerze 5. Inna historia głosi, że nazwa znanych perfum pochodzi od ulubionej cyfry Coco. Niezależnie jednak jaka jest historia powstania tego zapachu, jedno jest pewne – podbił on serca i nosy kobiet na całym świecie. Przez pierwsze lata Chanel No 5 były dostępne jedynie dla wybranych, dziś na https://tagomago.pl/collections/chanel zamówić może je każda z nas. Będą one idealnym pachnidłem dla kobiet, które lubią ciężki, nieco mydlany zapach. Chanel No 5 zawdzięcza go aldehydom. Ciekawostką jest jednak, że na kompozycje tą składa się niemal 80 unikalnych składników.

Zapachy od Chanel, które warto znać

Sukces perfum Chanel No 5 sprawił, że zaczęły powstawać kolejne kompozycje zapachowe. Obecnie są one równie sławne, jak te pierwsze perfumy. Na liście najpiękniejszych zapachów damskich odnaleźć można m.in. Coco Chanel Mademoiselle. One również inspirowane były osobą Coco. Stworzone przez Jaques’a Polge’a dedykowane są kobietom niezależnym, łamiącym zasady i żyjącym według własnych reguł. Zapach ten jest typową kompozycją orientalno -kwiatową. Łączy w sobie aromat cytrusów, bergamotki i pomarańczy, a także wyczuwalne wonie róży, jaśminu oraz paczuli. Całość kompozycji jest niezwykle szlachetna i wytworna.

Podobny charakter mają perfumy Chanel Noir. One jednak są propozycją dla kobiet lubiących bardziej zdecydowane i intensywne zapachy. Aromaty, jakie można odnaleźć w Noir to te orientalne i drzewne. Spodobają się one kobietom pewnym siebie, twardo stąpającym po ziemi, ceniącym wolność i niezależność. Perfumy Noir zostały skomponowane przez Jacques Polge i Christopher Scheldrake, a inspiracją dla nich była Wenecja nocą. Wyczuwalne nuty zapachowe to grejpfrut, bergamotka, pomarańcza, jaśmin, geranium, róża, brzoskwinia, goździk, paczula, fasola tonka, białe piżmo, wanilia, benzoes.

Chanel słynie z perfum o intensywnych zapachach. Wśród propozycji tego domu perfumeryjnego można jednak znaleźć i nieco łagodniejsze wonie, choć nadal anemiczne i zmysłowe. Taką kompozycją jest Chanel Allure Sensuelle. Podobnie jak wyżej wymienione perfumy została ona stworzona przez Jacques Polge. Tym razem jednak w szklanej buteleczce zamkną on orientalne nuty, dopełnione świeżymi kwiatami. Dało to niezwykle słodki i oryginalny efekt. Zapach jest ciepły, ale nie przytłacza. Jest świeży, ale i zmysłowy. Aromaty, jakie w nim wyczujemy to bergamotka, mandarynka, wanilia, drzewo sandałowe, wetyweria, jaśmin, lilia wodna, róża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *