Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Gęste, lśniące, zdrowo wyglądające włosy niezależnie od preferowanej długości to marzenie wielu osób, których natura nie obdarzyła zbyt bujną czupryną. Zapuszczanie włosów, kiedy nie są one w najlepszej kondycji, może nie dać oczekiwanych efektów. Pięknie jest realizować marzenia i na szczęście współczesne fryzjerstwo zna skuteczne metody przedłużania i zagęszczania włosów, które dają pewność olśniewającego wyglądu włosów.

Doczepiane pasemka

Przedłużanie włosów przeznaczone jest dla osób, których kosmyki są zbyt rzadkie i cienkie. Kolejnym powodem decyzji o przedłużeniu włosów jest chęć przejścia  całkowitej metamorfozy, która dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Dzięki profesjonalnie doczepianym pasmom już w kilka godzin można osiągnąć wymarzony efekt fantastycznej i bujnej fryzury i to bez czekania przez długie lata, aż włosy urosną do upragnionej  długości.

Najskuteczniejsza metoda

Najlepszą techniką doczepiania włosów jest metoda przedłużania „na zimno”. Jej zaletą jest niestosowanie się kleju, żywicy czy innych środków, które mogą mieć szkodliwe działanie na włosy i uszkodzić ich  delikatną strukturę. Najlepsze efekty uzyskuje się przy stosowaniu naturalnych i niefarbowanych pasemek, które dopasowuje się pod względem kolorystycznym do włosów klientki. Tak dobrane pasemka doskonale  wkomponowują się we włosy i tworzą fantastyczną całość. Nowe pasemka doczepiane są do naturalnych włosów za pomocą około 5-milimetrowych „konektorów”. Są to  niewielkie, cieniutkie  pierścienie wykonanych ze stali nierdzewnej lub hipoalergicznej, które przymocowuje się do kosmyków przy ich nasadzie. Cały zabieg trwa około trzech godzin.  Ostatnim etapem układania nowej fryzury jest drobne strzyżenie, aby naturalne i doczepiane kosmyki wymieszały się ze sobą i tworzyły fenomenalną całość. Efekt przedłużania włosów utrzymuje się do pięciu miesięcy, choć wiele zależy od pielęgnacji włosów. Przeciętnie włosy można przedłużyć o 10-15 centymetrów, jeżeli sięgają co najmniej do ramion.

Zagęszczanie włosów

Jest to zabieg, który polega na zwiększeniu objętości włosów w określonych obszarach lub na uzupełnieniu wyraźnie przerzedzonych miejsc. Przed wykonaniem zabiegu zagęszczania włosów fryzjer powinien sprawdzić  wytrzymałość cebulki włosowej na obciążenie i ustalić z osobą zainteresowaną zabiegiem, w którym miejscu włosy mają być zagęszczone. Po wykonaniu zabiegu zagęszczania lub przedłużania włosów  należy unikać kosmetyków, które zawierają alkohol. Styliści fryzur odradzają farbowanie przedłużonych włosów. Istnieje kilka metod zagęszczania i przedłużania włosów, które dobiera się w zależności od stanu kosmyków klienta i założonego celu.

Włosy po obu zabiegach wymagają odpowiedniej pielęgnacji, której zasady powinien wyjaśnić fryzjer. Pielęgnacja  włosów po omawianych zabiegach zależy od metody przedłużania włosów i stanu naturalnych włosów. Z efektu przedłużania i zagęszczania włosów klienci są zadowoleni, ponieważ w końcu mają piękne włosy.

Więcej na: https://mazfryzjerki.com/doczepianie-wlosow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *