Sofy bez boków – nowoczesne rozwiązanie nie tylko do salonu!

Współczesne meble wypoczynkowe odznaczają się ciekawym wyglądem i rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które wpływają również na ich design oraz funkcjonalność. Jedną z bardziej oryginalnych propozycji są nowoczesne sofy bez boków, które doskonale sprawdzają się jako wyposażenie salonów, pokojów dziecięcych i gościnnych, a także gabinetu. Dlaczego warto postawić na sofy z jednym podłokietnikiem lub kanapy bez żadnych boków? Już wyjaśniamy!

Sofy bez boków do salonu – styl i ergonomia w jednym

Obok ciekawego wyglądu, którym niewątpliwie odznaczają się sofy bez boków (https://www.wajnert.pl/meble/sofy-bez-bokow/) do salonu, trzeba również wspomnieć o ich zaletach wynikających przede wszystkim z ergonomii takiego rozwiązania.

Sofy bez boków mają kilka ważnych zalet, do których zaliczyć należy:

  • pełne wykorzystanie mebla jako siedzisko – brak boków daje nam więcej miejsca do zagospodarowania na wypoczynek, przez co na kanapie zmieści się więcej osób,
  • wygodniejsze siadanie na sofie bez boków,
  • oryginalny wygląd mebla.

Przy czym na rynku znaleźć można niezwykle nowoczesne sofy bez boków wyposażone w ruchome elementy, do których zaliczyć należy zagłówek sofy, jej oparcie oraz unoszone elementy znajdujące się po bokach kanapy. Takie ruchome boki mogą być położone płasko, pełniąc wtedy rolę wygodnego siedziska lub po uniesieniu mogą zamienić się w wygodne podparcie dla głowy podczas leżenia na sofie.

Sofa z jednym podłokietnikiem

Ciekawym wariantem sofy bez boków jest kanapa z jednym podłokietnikiem. Taka konstrukcja wygląda bardzo stylowo, a równocześnie jest funkcjonalna. Często sofy z jednym podłokietnikiem wyposażone są w dodatkowe poduchy, które mogą pełnić rolę wygodnej podpórki na rękę czy pod głowę. Tego typu sofy to doskonałe wyposażenie nie tylko do salonu, jest bowiem bardzo uniwersalne. Co najważniejsze, dostępne są sofy bez boków lub z jednym bokiem posiadające funkcję spania!

Sofa bez boków do pokoju dziecka, gościnnego i gabinetu

Zarówno sofa z jednym podłokietnikiem, jak i sofa bez boków doskonale odnajdzie się nie tylko w salonie, ale także w innych pomieszczeniach. Jest to wyposażenie bardzo często spotykane w pokojach dziecięcych, ponieważ gabaryty sofy bez boków oraz jej funkcjonalność sprawdza się w zastosowaniu jako łóżko w nocy i jako dzienny mebel wypoczynkowy.

Z tego też powodu jest to doskonały mebel do pokoju gościnnego, który ma pełnić rolę dodatkowej sypialni. Ze względu na swoją wyjątkową elegancję i ciekawy styl, sofy bez boków czy z jednym bokiem świetnie sprawdzają się również w gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *