Specjalistyczne pranie wykładzin w biurze i domu

Specjalistyczne pranie wykładzin w biurze i domu

Specjalistyczne pranie wykładzin w biurze i domu

Czyszczenie powierzchni materiałowych jest procesem czasochłonnym oraz bardzo męczącym. Jeżeli chcielibyśmy ręcznie wyprać wykładzinę dywanową, znajdującą się na dużej powierzchni biurowej, zajęłoby nam to naprawdę mnóstwo czasu. Nawet pranie jednej wykładziny znajdującej się w domu jednorodzinnym stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. Na szczęście każdy z nas może skorzystać z usług profesjonalnej firmy czyszczącej, która zrealizuje taką usługę.

Zalet fachowego czyszczenia wykładzin jest wiele. Problemem dla wielu może wydawać się transport. W końcu jak przewieść wielkowymiarową wykładzinę do siedziby firmy? Nie musimy się tym martwić, ponieważ cały proces prania wykładzin metodą ekstrakcyjną odbywa się w naszym domu lub biurze.

Wyszkolony specjalista zjawi się pod wskazanym przez nas adresem z nowoczesnym sprzętem oraz profesjonalnymi środkami piorącymi. Taki sposób pielęgnowania wykładzin pozwoli nam zachować na znacznie dłużej ich najlepsze cechy. Zaniedbane materiały tracą kolor oraz stają się mniej przyjemne w dotyku. Szczególnie bardzo eksploatowane tkaniny będą narażone na ten proces. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów pozwoli nam tego uniknąć. Na tej stronie znajdziesz ofertę firmy realizującej pranie wykładzin biurowych w Warszawie: https://pranie-wykladzin.pl/ . Podobną usługę bez problemu zamówisz w każdym innym mieście.

Profesjonalne pranie wykładzin dywanowych

Nowoczesne metody czyszczenia wykładzin pozwalają nam osiągnąć bardzo zadowalające efekty. Przede wszystkim możemy w sposób łatwy pozbyć się wszystkich drobnoustrojów, które gnieżdżą się w naszej tkaninie. Zalegający w głębokich warstwach splotu brud jest dla nich idealnym miejscem do rozwoju. Ręczne usunięcie ich siedliska jest bardzo ciężkie. Znacznie lepsze rezultaty możemy otrzymać poprzez zastosowanie profesjonalnych środków piorących oraz ekstraktorów ciśnieniowych, którymi dysponują specjalistyczne firmy.

Każda osoba, która ma dzieci, powinna przykładać szczególną uwagę do warunków panujących w pokoju. Nasze pociechy mają tendencję do intensywnego eksplorowania otaczającego je świata. W konsekwencji mają styczność z całym brudem zalegającym w wykładzinie. Dla ich zdrowia oraz komfortu rodzice decydują się na profesjonalne czyszczenie wykładziny dywanowej. Często podobnie postępują właściciele czworonożnych przyjaciół.

Pozostawmy na chwilę domowe zacisze, aby przyjrzeć się biurowym pomieszczeniom, tam również bardzo często znajduje się wykładzina. Jeżeli pracodawcy zależy na komforcie pracowników, powinien on zadbać o czystość miejsc pracy. Co więcej, możemy znaleźć liczne badania, które potwierdzają, że pracownicy pracujący w czystszych miejscach są bardziej wydajni.

Jako uzupełnienie można potraktować usługę czyszczenia mebli tapicerowanych. Rezultaty profesjonalnie zrealizowanej usługi znajdziesz na stronie firmy oferującej pranie kanap: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/

Długotrwała ochrona dla biura i domu

Profesjonalne pranie wykładzin to proces, który jest całkowicie bezpieczny dla tkaniny. Pracownicy delegowani do procesu czyszczenia są dokładnie przeszkoleni. Mają oni wiedzę z zakresu chemii oraz materiałów. Odpowiednio przeszkolony fachowiec stanowi podstawę całego procesu. Dobranie nieodpowiedniego środka piorącego mogłoby skutkować osłabieniem tkaniny. W skrajnych przypadkach może dochodzić nawet do przebarwień. Z tego powodu rola wyszkolonych specjalistów jest w tym procesie tak bardzo istotna.

Zazwyczaj zaleca się, aby wykładziny były prane raz do roku. W niektórych przypadkach warto przeprowadzić czyszczenie wykładzin dwa razy w roku. Na częstsze pranie powinny zdecydować się osoby borykające się z alergią oraz właściciele bardzo obleganych firmy, gdzie biura narażone są na ciągłą eksploatację.

Jak przebiega pranie wykładzin?

Po zamówieniu usługi oraz wskazaniu adresu specjalista pojawi się pod naszymi drzwiami. Jego pierwszym zajęciem będzie zrobienie rozeznania. Dokładnie obejrzy on wykładzinę dywanową, określi materiał, z jakiego została wykonana oraz rozpozna stopień i rodzaj zabrudzenia. Oględziny mają na celu ułatwienie w doborze odpowiednich środków czyszczących.

Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne odkurzanie. Często bagatelizujemy rolę tej dobrze znanej nam czynności. Prawda jest jednak taka, że właśnie sierść, okruchy, piasek i inne suche zabrudzenia o ostrych krawędziach mogą prowadzić do bardzo intensywnego przedzierania się materiału. Specjalista przy pomocy wydajnego odkurzacza usunie wszystkie tego typu zabrudzenia.

Po mechanicznym czyszczeniu wykładziny pora na pranie chemiczne. Wcześniej wybrany środek zostaje równomiernie rozprowadzony po całej powierzchni tkaniny. Na tym etapie fachowiec może pozostawić na chwilę środek, dając mu czas, na wniknięcie w głębokie warstwy materiału. Rolą preparatów jest rozpuszczenie zbitych zanieczyszczeń, które przez miesiące gromadziły się pomiędzy włóknami.

Wino, kawa, herbata, słodkie i tłuste przekąski potrafią pozostawić bardzo uporczywe plamy na naszym materiale. W celu wybawienia tych plam specjalista wykorzystuje mocniejsze preparaty odplamiające. Z racji na ich działanie mogą być one rozprowadzane wyłącznie po powierzchni plamy. Rozprowadzenie ich na całej tkaninie mogłoby skutkować jej osłabieniem.

Następnym etapem jest pranie. Proces ten przeprowadzany jest przy pomocy specjalnych urządzeń. Nowoczesne ekstraktory ciśnieniowe oraz szorowarki pozwalają w łatwy sposób odessać rozpuszczony brud. Dodatkowo w tym samym momencie odsysany jest nadmiar wilgoci. Dzięki temu tkanina po zakończeniu całego procesu jest tylko lekko wilgotna, a czas schnięcia zostaje wyraźnie skrócony.


W którym momencie specjalista wycenia zlecenie?

Wycena prania odbywa się na podstawie powierzchni. Im większa wykładzina dywanowa, tym mniej będziesz musiał zapłacić za jej czyszczenie. Fachowiec poda Ci szacowaną cenę prania zaraz po przyjeździe, gdy zobaczy powierzchnię, materiał oraz stopień zabrudzenia.


Czy mogę zapytać fachowca o metody pielęgnacji tkaniny?

Tak, każdy pracownik z wielką przyjemnością udzieli Ci wskazówek dotyczących pielęgnacji właśnie Twojej wykładziny. Możesz zapytać o to, jakich środków należy używać a jakich unikać w przypadku tego konkretnego rodzaju tkaniny. Nie bój się pytać, na pewno uzyskasz satysfakcjonującą Cię odpowiedź.


Ile trzeba czekać na termin?

W zależności od powierzchni, jaką dysponujesz, czas oczekiwania na usługę może być różny. Zazwyczaj w przypadku dużych powierzchni rezerwacja wymaga kilku dni przed datą realizacji. Małe powierzchnie mogą być zrealizowane nawet następnego dnia po zamówieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *