Zdrowy miód z pasieki

Zdrowy miód z pasieki

Zdrowy miód z pasieki

Miód to jeden z najzdrowszych produktów. Jest naturalny i pełny właściwości zdrowotnych, z których znany był już w starożytności. Do tej jest wykorzystywany jako lek i wchodzi w skład wielu lekarstw.  Znajduje zastosowanie także w kosmetyce. To jeden z tych produktów, który powinien być w domu. Zawiera wiele mikroelementów, np.: potas, fosfor, chlor, żelazo, wapń, magnez, molibden, kobalt, i mangan oraz witaminy A, B1, B2, B6, B12, C, kwas foliowy (niezbędny dla kobiet planujących potomstwo i pań w ciąży), pantotenowy i biotynę.

Warunek – miód naturalny

Prawdziwym bogactwem mikroelementów i witamin cechuje się jedynie naturalny miód z pasieki. Miody sztuczne nie posiadają żadnych właściwości zdrowotnych, są to słodkie ulepki, których lekarze radzą unikać. Miód z pasieki naturalny jest polecany przy zwiększonym wysiłku fizycznym i umysłowym, przy przeziębieniu, wyczerpaniu organizmu i niedoborach składników odżywczych. Miód polecany jest w diecie dzieci i osób starszych. To zdrowy zamiennik słodyczy. Produkcja miodu jest naturalna – nie zawiera niczego, co mogłoby zaszkodzić środowisku.

Składnik różnych przysmaków

Plusem miodu z pasieki jest to, że może być on składnikiem różnych przysmaków: ciast, syropu, napojów, sałatek, słodyczy. Prawdziwi miłośnicy miodu mają swoje ulubione gatunki i potrafią rozpoznać subtelne nuty smakowe każdego rodzaju tego produktu. Cukier warto odstawić z wielu przyczyn. Najlepiej zastąpić go miodem, który ma jeszcze jedną smakową przewagę nad cukrem -występuje w wielu różnych rodzajach i każdy może wybrać najsmaczniejszą dla siebie opcję.

Zdrowe słodycze

Zdrowe słodycze to nie oksymoron. Łakocie produkowane z dodatkiem miodu z pasieki można  bez obaw włożyć dziecku do pojemnika na drugie śniadanie. Lizaki z witaminami i miodem, krówki miodowe, batony energetyczne, czekolady z miodem, czy pierniki miodowe z konfiturą  zachwycą swoim smakiem nawet małego łakomczucha. Z kolei batony energetyczne to połączenie wielokwiatowego miodu z pasieki z migdałami, dynią lub słonecznikiem wspomagają układ krwionośny i pracę mózgu oraz trawienie. Dzieci i dorośli lubi krówki – tylko połączenie miodu z najlepszymi składnikami zapewni ucztę dla podniebienia. Lizaki z reguły uchodzą za produkt, który przeczy idei zdrowego odżywiania, ale najmłodsi je uwielbiają. W skład lizaków na bazie miodu wchodzą także inne produkty pszczele, co czyni je zdrowym zamiennikiem dla zwykłych lizaków. Nie zawierają one białego cukru. Zdrowa dawka takich lizaków to trzy sztuki na dzień. Dzięki wyeliminowaniu białego cukru po lizaki na bazie miodu z pasieki można sięgać nawet między posiłkami.

Miód z pasieki to bez wątpienia jeden z najzdrowszych produktów dostępnych na rynku. Ten słodki zamiennik cukru dodaje smaku herbacie i ciastom, a konsumentom zapewnia zdrowie. Najchętniej kupowane są miody wielokwiatowe, lipowe, gryczane, akacjowe, spadziowe, gryczane. Miód to produkt ważny dla zachowania zdrowia i dlatego powinien znajdować się w każdej kuchni.

Więcej na: Miód z polskiej pasieki – zobacz stronę producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *