Catering dietetyczny - opcja dla każdego

Catering dietetyczny - opcja dla każdego

Catering dietetyczny – opcja dla każdego

Catering dietetyczny to coraz częściej wybierany sposób na zdrowe odżywianie się. Ma kilka niezaprzeczalnych zalet, które słusznie skłaniają do rozważenia takiej możliwości. Kto może skorzystać z tej usługi? Właściwie każdy. Dieta to nie tylko recepta na odchudzanie – to po prostu sposób odżywiania się.

Dla odchudzających się

Rzeczywiście, dieta kojarzy się przede wszystkim z gubieniem kilogramów. Wykupienie diety pudełkowej z dowozem może być dobrym wsparciem przy realizacji takich celów. Firmy cateringowe często współpracują z dietetykami – niekiedy można odbyć indywidualną konsultację w celu dostosowania idealnego jadłospisu dla klienta. Ale nawet jeśli trzeba samodzielnie zadbać o ten aspekt, zawsze do dyspozycji są różne warianty kaloryczne. Znacznie ułatwia to proces kontrolowania posiłków – nie trzeba nic ważyć, liczyć, ani dbać o odpowiednie produkty. Wszystko jest pod kontrolą, a gotowe paczuszki bardziej motywują.

Dla sportowców

Catering dietetyczny może również okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych (sprawdź ofertę cateringu tutaj). Sportowców często widuje się z pojemnikami z ryżem i kurczakiem. Wynika to nie tylko z chęci dostarczenia sobie odpowiednich składników odżywczych, ale także braku pomysłów i czasu. Decyzja o diecie pudełkowej może zmienić myślenie o sportowym jedzeniu. Kolorowe i smaczne posiłki wykonane przez dobrą firmę nasycone są wystarczającą ilością białka i witamin. Natomiast czas poświęcony gotowaniu można przeznaczyć na porządny trening lub regenerację.

Dla osób wychodzących z zaburzeń odżywiania

Wyjście z zaburzeń takich jak anoreksja, bulimia, kompulsywne jedzenie itp. nie jest łatwe, ale jest możliwe. Osoby, które podjęły decyzję o wyzdrowieniu, zwykle potrzebują pomocy – przynajmniej na początku. Skomponowanie właściwego posiłku i odczuwanie głodu lub sytości jest dla nich ogromną trudnością. Konsultacja dietetyczna w połączeniu z cateringiem może wesprzeć powrót do normalności. Gotowe posiłki, ustalone według zapotrzebowania, pozwolą zorientować się, jak wyglądają zdrowe porcje jedzenia. Uwalniają też klienta z konieczności liczenia kalorii, które mocno kojarzy się z zaburzeniem i może powodować nawroty (więcej dowiesz się tutaj).

Dla zapracowanych

Oszczędność czasu to jedna z najistotniejszych zalet diety pudełkowej. Każdy, kto sam gotuje, ma świadomość poświęcanych na to godzin. To nie tylko obróbka produktów, gotowanie, pilnowanie i sprzątanie, ale i robienie zakupów. Jeśli dodatkowo zależy nam na zdrowych daniach, czas przyrządzania wydłuża się o kolejne minuty. Catering dietetyczny dostarczany jest pod wybrane miejsce i szczelnie zapakowany. Nie trzeba martwić się o ilość warzyw i owoców, tłuszczu czy węglowodanów. 

Catering dietetyczny dla każdego

Przygotowywanie zdrowych posiłków jest pracochłonne. Rutyna i brak pomysłów na nowe smaki potrafi wręcz frustrować. Dieta pudełkowa może zadowolić każdego – pomóc w realizacji celów sylwetkowych, prozdrowotnych lub innych. Pozwoli zaoszczędzić czas i skupić się na innych zajęciach. Jeśli nie jesteśmy pewni decyzji o miesięcznym abonamencie, warto skorzystać z dnia próbnego – wiele firm oferuje taką możliwość w promocyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *