Co warto wiedzieć o retinolu

Co warto wiedzieć o retinolu?

Retinol to bardzo ważny środek odmładzający, który z powodzeniem jest stosowany w kosmetyce. Ma za zadanie poprawiać koloryt skóry i wygładzać zmarszczki, dlatego stanowi częsty wybór dojrzałych pań. Nie zapominajmy o tym, że retinol usprawnia także walkę ze skórą trądzikową. Co warto wiedzieć o tym środku odmładzającym? Jakie zalety ma stosowanie retinolu?

Niezawodny retinol

Nie każdy wie, że retinol to także witamina A, nazywana witaminą młodości. Wykazuje ona stymulujące działanie, które wspomaga niwelowanie zmarszczek, przebarwień i zmian trądzikowych. Środek ten zazwyczaj kojarzony jest z odmładzaniem, jednakże jego działanie jest szersze. Trzeba wiedzieć, że retinol odznacza się następującymi cechami:

  • Reguluje wydzielanie łoju
  • Normalizuje keratynizację
  • Poprawia wygląd cery z przebarwieniami
  • Wykazuje antyoksydacyjnej działanie
  • Stymuluje produkcję kolagenu

Retinoidy są pochodnymi witaminy A, które z powodzeniem stosujemy w kosmetologii i dermatologii. Do tej samej grupy zaliczamy również retinal, wzbudzający spore zainteresowanie na rynku.

Co trzeba wiedzieć?

Bardzo ważne jest to, aby kosmetyki z retinolem wprowadzać do pielęgnacji stopniowo. Co ciekawe, wiąże się z tym retynizacja, czyli proces przyzwyczajania skóry do retinoidów. W efekcie możemy zniwelować ryzyko podrażnień, które mogłyby dotyczyć zbyt gwałtownego wprowadzenia retinoidów do pielęgnacji. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki? Trzeba mieć na uwadze głównie swoje potrzeby i oczekiwania. Nie bez znaczenia jest także stan skóry, który skontrolować można u dermatologa. Początkowo retinol stosujemy 1 lub 2 razy w tygodniu, a po pewnym czasie zwiększamy częstotliwość. Wiele zależy od tego, w jaki sposób zareaguje nasza cera.

Jak widzimy, retinol to niezawodny środek, który jest uwielbiany głównie przez dojrzałe kobiety. Jest to skuteczny składnik przeciwzmarszczkowy i przeciwstarzeniowy, znajdujący się w wielu kosmetykach. Atutem jest to, że jego działanie zostało dokładnie przebadane, co daje nam pewność wysokiej skuteczności i niezawodności. Aktywna postać witaminy A ma na celu delikatnie złuszczać naskórek, pobudzać produkcję kolagenu, poprawić cykl odnowy komórek oraz regulować wydzielanie sebum. Eksperci już od lat wskazują, że warto regularnie sięgać po kosmetyki z retinolem. Oczywiście przed ich wyborem musimy zastanowić się nad potrzebami swojej cery.

Kosmetyki z retinolem – gdzie kupić?

Gdzie można kupić skuteczne kosmetyki z retinolem? Pamiętajmy o tym, że szeroka oferta czeka na nas w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Ponadto, produkty te znajdziemy także w aptekach. W razie wątpliwości podczas poszukiwań, skorzystajmy z pomocy sprzedawcy. Doświadczona osoba wskaże nam, jakie rodzaje kosmetyków będą najlepsze dla naszej cery. Od tej pory możemy dbać o codzienną, skuteczną pielęgnację, ciesząc się zdrową i promienną cerą.

Retinol to popularny na całym świecie składnik wielu kosmetyków, wzbudzający pozytywne skojarzenia. Warto zatem bliżej przyjrzeć się takim produktom i dobrać to, czego potrzebuje nasza skóra.

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *