Co warto wiedzieć o swetrach z alpaki

Co warto wiedzieć o swetrach z alpaki

Co warto wiedzieć o swetrach z alpaki?

Swetry wykonane z wełny alpaki są uznawane za wytrzymałe, ciepłe oraz miłe w dotyku. Do tego wszystkiego trzeba dodać też, że za taką jakość trzeba zapłacić więcej, gdyż swetry z alpaki to produkty luksusowe. Sprawdź już teraz, dlaczego warto zainwestować w swetry wykonane z wełny alpaki i jak je prać.

Zalety swetrów z alpaki

Wyższa cena swetrów z alpaki to nie przypadek, gdyż jest ona związana z jednej strony z licznymi korzyściami, jakie możesz zyskać, ale też po prostu, z tym że wełna alpak jest rzadkim towarem. Alpaki to zwierzęta, które są hodowane w Ameryce Południowej i od lat wykorzystywana jest ich wełna do tworzenia odzieży czy produktów, które są lekkie oraz zapewniają ciepło. Sprawdź, jakie inne liczne korzyści gwarantują swetry z alpaki:

  • miękkie w dotyku – na początku warto zwrócić uwagę na to, że sweter wykonany z wełny alpaki cechuje się niezwykłą lekkością i materiałem, który nie drapie i jest bardzo przyjemny w dotyku, dlatego też, jeśli przywykłeś lub przywykłaś do tego, że wełniane swetry są niemiłe w dotyku, to tutaj pozytywnie się zaskoczysz;
  • sweter, który naprawdę grzeje – musisz zdawać sobie sprawę z tego, że z pozoru cienki sweter z alpaki naprawdę skutecznie ogrzewa, dzięki niemu nawet najmroźniejsza zima nie będzie dla Ciebie problemem;
  • właściwości hiperalergiczne – warto podkreślić również, że uznaje się wełnę z alpak za hiperalergiczną, oznacza to, że doskonale sprawdzi się dla osób z bardzo wrażliwą skórą oraz dla alergików;
  • przewiewność – kolejną interesującą zaletą jest to, że wełna z alpaki jest przewiewna, czyli nie zatrzymuje wilgoci, a więc Twoja skóra może oddychać podczas noszenia tego materiału,
  • wygodny – dzięki temu, że sweter z alpaki świetnie się układa, to noszenie go staje się niezwykle komfortowe, materiał cechuje się również elastycznością i sprężystością.

Czy warto kupować swetry z domieszką wełny z alpaki? Połączenie różnego rodzaju wełny sprawia, że możesz zaoszczędzić pieniądze. Im więcej w takiej sytuacji będzie wełny z alpaki, tym lepiej, gdyż wtedy będziesz mógł lub mogła zyskiwać te wszystkie korzyści, o których pisaliśmy powyżej.

Jak bezpiecznie prać swetry z alpaki?

Tak delikatny materiał wymaga przy okazji również odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego też, gdy zdecydujesz się zakupić sweter wykonany z wełny alpak, musisz zwrócić szczególną uwagę na sposób prania tej odzieży. Wtedy dopiero zyskasz kolejną istotną zaletę – czyli wytrzymałość, pozwalającą na noszenie tego swetra przez wiele lat.

Możesz prac sweter ręcznie lub też w pralce, która posiada specjalny tryb prania wełny. Temperatura wody nie powinna być wyższa niż 30 st. C. Użyj dedykowanych preparatów myjących, które nie wpłyną niekorzystnie na wełnę i będą odpowiednio delikatne, ale też skuteczne. Pamiętaj również o tym, aby prać wełnę z alpaki w trybie, który nie zawiera wirowania, bo mogłoby naruszyć delikatną strukturę ubrania.

Gdy zakupisz typowo sweter w 100% z wełny alpaki, to polecamy zdecydować się na mycie ręczne. Wtedy zyskasz pewność, że odzież na pewno nie ulegnie zniszczeniu, a wydane pieniądze nie zostaną zmarnowane.

Jeśli uznasz, że Twój sweter się pogniótł i wymaga lekkiego prasowania, to możesz się zdecydować na ten krok. Jednak kluczowe jest to, aby pamiętać o niskiej temperaturze oraz o nałożeniu na materiał innej tkaniny, np. bawełnianej i dopiero przez nią rozpocząć prasowanie swetra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *