Czy kosmetyki naturalne są zdrowe dla skóry

Czy kosmetyki naturalne są zdrowe dla skóry

Czy kosmetyki naturalne są zdrowe dla skóry?

Nie tylko są zdrowe, ale o wiele lepsze od tych syntetycznych. Dowiedz się dlaczego.

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Mniejsze ryzyko podrażnień – nie oznacza to, że kosmetyki naturalne nigdy nie uczulają skóry, bo składniki roślinne także mogą alergizować. Ale nie mają w składzie sztucznych barwników, konserwantów czy substancji zapachowych, które zwiększają ryzyko alergii i częściej od naturalnych substancji powodują podrażnienia.

Lepsza odnowa skóry – kosmetyki naturalne mają dużo wyciągów i olejków roślinnych, które w naturalny sposób regenerują, nawilżają, łagodzą skórę.
W przeciwieństwie do syntetycznych składników nie poprawiają tylko wyglądu skóry na kilka godzin, jak np. silikony, ale stopniowo, krok po kroku, ją odnawiają.

Składniki najlepszej jakości – kosmetyki naturalne, np. marki orientana.pl mają zazwyczaj w składzie tylko składniki najlepszego pochodzenia i takie, które naprawdę działają na skórę.

Jak rozpoznać kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne, zwłaszcza te najlepszej jakości, mają zazwyczaj bardzo krótki skład (zawierają nie więcej niż kilkanaście substancji). Większość powinny w nim stanowić wyciągi i olejki roślinne, a jak najmniej powinno być w nim konserwantów i składników, które poprawiają tylko wygląd i konsystencję produktu.

Krótki termin ważności to kolejny wyznacznik dobrego kosmetyku naturalnego. Ponieważ dobre kosmetyki zawierają naturalne konserwanty w niewielkiej ilości, to ich termin przydatności wynosi zazwyczaj nie więcej niż pół roku.

Kosmetyki naturalne nie muszą zawierać samych roślinnych składników, ale dobrze, aby znajdowały się one w nich na początku składu. To znak, że działają silnie i skutecznie na skórę.

Dla jakiej skóry kosmetyki naturalne są najlepsze?

Dla każdej. Wyciągi i olejki roślinne mogą zarówno wygładzać zmarszczki, ujędrniać skórę, zmniejszać jej przetłuszczanie, łagodzić trądzik, jak i silnie nawilżać czy łagodzić podrażnienia. Musisz tylko dobrać odpowiedni preparat do potrzeb skóry. Szukaj np. preparatów z aloesem, jeśli masz wrażliwą skórę lub tych z zieloną herbatą, jeśli potrzebujesz zmniejszyć wypryski. Kosmetyki z tym składnikiem, ma w swojej ofercie m.in. Orientana. Świetnie za to ujędrnia skórę róża japońska, a na rozjaśnienie przebarwień najlepsza jest kurkuma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *