Czy warto aplikować bazę pod makijaż?

Czy warto aplikować bazę pod makijaż?

Czy warto aplikować bazę pod makijaż?

Długotrwały i idealnie wyglądający makijaż to coś, co chcemy osiągnąć nie tylko na wieczorowe okazje, ale również na co dzień. Gładka oraz wyrównana cera to marzenie posiadaczek nie tylko skór problematycznych, ale również normalnych czy suchych. Recepta dla wszystkich typów cer jest jedna – zastosowanie bazy pod makijaż! Jeżeli chcesz poznać ten niesamowity środek, który jak za dotknięciem magicznej różdżki poprawia jakość makijażu, zapraszamy do przeczytania artykułu!

Czym wyróżnia się baza pod makijaż?

Obecnie powstają różnorodne bazy pod makijaż, jednak wszystkim im przyświeca ten sam cel – wyrównanie i przedłużenie trwałości makijażu. Baza sprawia, że wszelkie nierówności cery zostają wypełnione. Wyrównanie cery skutkuje równomiernym rozłożeniem podkładu, który dzięki temu zyskuje na trwałości. Sama baza pod makijaż również dodaje godzin do wytrzymałości podkładu. Będzie to niezwykle ważna właściwość, jeżeli planujesz nałożyć mocno kryjący podkład. Dzięki temu krycie będzie równe i długotrwałe, a ewentualne ścieranie się równomierne.

Baza pod podkład to również dobre rozwiązanie, jeżeli posiadasz skórę z niedoskonałościami np. przebarwieniami, trądzikiem, rozszerzonymi porami, widocznymi naczynkami. Sprawia ona, iż podkład będzie lepiej je maskował i krył.  W przypadku tego typów problemów, najlepszym rozwiązaniem może się okazać zielona baza pod makijaż. Zielony pigment działa wyciszająco na kolor czerwony, który często pojawia się na skórze przy różnorodnych niedoskonałościach.

Najlepsza baza pod makijaż – jaka to?

Najlepsza baza pod makijaż, będzie oczywiście taką, która pasuje do twojego typu cery. Sprawdzaj składy baz, aby nie trafić na składniki zapychające twoją skórę. Oprócz tego szukaj baz odpowiadających na twoje potrzeby np. większe maskowanie, regulowanie wydzielania sebum, mocne matowienie, rozświetlenie poszarzałej skóry, itd. Rodzajów baz może być tyle, ile różnorodnych problemów skórnych, dlatego warto szukać tej jedynej!

Jak stosować bazę pod makijaż?

Bazę pod makijaż możesz nakładać na całą twarz bądź tylko na miejsca szczególnie problematyczne np. strefa T, całe czoło, boki nosa, broda. Wszystko zależy od tego, z którymi strefami na twarzy masz największy problem. Przed nałożeniem makijażu pamiętaj, aby wykonać swoją rutynową pielęgnację oraz daj jej czas na całkowite wchłonięcie się. W ten sposób zapobiegniesz rolowaniu się kremu bądź pogorszeniu działania bazy. Gdy wykonasz ten krok, możesz przejść do następnego, czyli właściwego nakładania bazy.

Ilość nakładanej bazy należy uzależnić od tego, jaką część twarzy ma pokryć, jednak zwyczajowo stosuje się bazę w wielkości groszka. Jest to optymalna ilość do pokrycia całej twarzy. W przypadku bazy najważniejsze jest równomierne rozprowadzenie, a nie stworzenie grubej warstwy. Z wyciśniętej ilości bazy, zrób kilka kropek na twarzy, rozkładając ją równomiernie. Następnie zacznij rozprowadzać bazę po całej twarzy. Gdy będzie ona mniej więcej równo, zacznij wklepywać produkt. Dzięki temu formuła wejdzie we wszelkie zagłębienia twarzy, jak zmarszczki, rozszerzone pory czy trądzik. Po rozklepaniu całości produktu odczekaj chwilę, aż całkowicie wtopi się on w skórę. Teraz możesz ze spokojem nakładać podkład i cieszyć się efektami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *