Dekoracje do pokoju nastolatka - co sprawdzi się najlepiej?

Dekoracje do pokoju nastolatka - co sprawdzi się najlepiej?

Dekoracje do pokoju nastolatka – co sprawdzi się najlepiej?

Które pomieszczenie w domu jest najtrudniejsze w aranżacji? Wiele osób, bez zastanowienia odpowie: pokój nastolatka. Dorastające pociechy często mają jasno sprecyzowany gust, który nie zawsze pokrywa się z wizją ich rodziców. Całe szczęście, można to pogodzić, decydując się na elementy, które spodobają się zarówno nastolatkom, jak i dorosłym, jak np. mapa świata na ścianę. Na co jeszcze można się zdecydować?

Pokój nastolatka – elementy obowiązkowe

Urządzając pokój dla nastolatka, przede wszystkim należy mieć na uwadze jego zdanie. W końcu, to jego prywatna przestrzeń i powinien czuć się w niej dobrze. Taki pokój najczęściej łączy w sobie funkcję sypialni, garderoby i pomieszczenia do nauki. I dlatego nie może w nim zabraknąć wygodnego łóżka, pojemnej szafy, regału na książki i bibeloty oraz biurka z ergonomicznym krzesłem. Są to podstawowe elementy wyposażenia, które jednocześnie powinny harmonizować z całym stylem pokoju. W nowoczesnej aranżacji mogą mieć np. futurystyczne kształty. Dobrym wyborem będzie też dość uniwersalna kolorystyka, jak np. popiel i beż, które łatwo można dopasować do zmieniających się dekoracji. Elementem wystroju, który może się znaleźć w takim pokoju jest również mapa świata na ścianę – prosta, a zarazem wpadająca w oko.

Swobodnie i komfortowo – uniwersalne dodatki

Gust nastolatków bywa zmienny, o czym warto pamiętać podczas kompletowania dodatków i dekoracji. Lepiej będzie więc zdecydować się na dość uniwersalne ozdoby, które nigdy nie wychodzą z mody. Jakie? Na biurku warto ustawić lampkę, która nie tylko pomoże w odpowiednim oświetleniu, ale także pomoże dodać wnętrzu nieco charakteru. Łóżko ozdobią zaś poduszki w różnych kolorach i atrakcyjna narzuta na pościel. W oknach warto zawiesić lampki w formie łańcuchów o dowolnych kształtach. Co ze ścianami? Tapeta lub farba powinny być raczej jednolite i jasne – będą stanowiły jedynie tło do kolejnych dekoracji. Nad biurkiem można zawiesić właśnie mapę świata na ścianę, a pozostałe wolne przestrzenie wypełnić kolorowymi grafikami oraz obrazami. Najlepiej, żeby wybrał je sam nastolatek – będą nawiązywać do jego pasji i zainteresowań.

Mapa świata na ścianę – klasyczna czy nowoczesna?

Dlaczego wybór mapy świata na ścianę jako głównej dekoracji do pokoju nastolatka będzie dobrym pomysłem? Spełni ona bowiem dwie funkcje: ozdobną oraz dekoracyjną. Przyglądając się mapie, nastolatek łatwiej przyswoi wiedzę z zakresu geografii, a może na niej również oznaczać miejsca, które odwiedził lub jakie chciałby zobaczyć w przyszłości. Poza tym, mapa świata na ścianę wygląda bardzo atrakcyjnie, a jej zawieszenie jest proste. Decydując się na taką dekorację, na początek należy zaś zdecydować jaki powinna mieć charakter: klasyczny czy nowoczesny. Te standardowe stanowią wiernie odzwierciedlają mapy, są kolorowe i bardzo szczegółowe. W nowoczesnym wydaniu, można zaś kupić mapę np. w formie obrazu na płótnie, błyszczącą lub dwu-kolorową. W każdej sytuacji będzie idealna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *