Foto kalendarz dla dziadków — czy to dobry pomysł na prezent?

Nie masz pomysłu na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka? Wszystko już było? Teraz możesz dać swoim najbliższym moc wspomnień, zamkniętą w stylowym i użytecznym opakowaniu. Wybierając personalizowany foto kalendarz zyskujesz pewność, że Twój podarunek podbije serca babci i dziadka. Czym właściwie jest foto kalendarz? Jak wybrać ten idealny format? Czy zrobienie kalendarza nie jest rzeczą zbyt trudną? Dowiesz się tego w naszym artykule!

Foto kalendarz – co to jest?

Kalendarze to przedmioty towarzyszące na co dzień prawie każdemu z nas. Przybierają różną formę, pomagając uporządkować spotkania i plany w tygodniu czy miesiącu. Wybierając foto kalendarz zyskujesz ten sam produkt w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki możliwości zaprojektowania stron oraz użycia własnych zdjęć i grafik, dopasujesz kalendarz do swoich potrzeb. Wspomnienia zawarte w zdjęciach będą powracać przy każdym sprawdzaniu daty. Ten piękny prezent możesz sprawić zarówno swoim najbliższym, jak również sobie! 

Foto kalendarz na Dzień Babci i Dziadka — jaki format wybrać?

Przy projektowaniu własnego foto kalendarza możesz wybrać jeden z dostępnych formatów. Świetnie sprawdzą się jako ozdoba na ścianie w klasycznej formie. Możesz wybrać także foto kalendarz trójdzielny oraz stojący, na biurko lub szafkę nocną. Dostępne są również foto kalendarze w wersji książkowej. Duża możliwość wyboru formatu pozwala na idealne dopasowanie prezentu pod preferencje najbliższej osoby. 

Na jaki papier warto postawić?

Do foto kalendarzy używane są dwa rodzaje papieru: fotograficzny lub kredowy. Papier fotograficzny odznacza się gramaturą na poziomie 260g/m2, co czyni go wyjątkowo grubym. Delikatnie połyskujący, odporny na zarysowania, wilgoć oraz promienie UV. Zapewnia żywe kolory fotografii oraz ich najwyższą jakość. Papier kredowy charakteryzuje się matowym wykończeniem, na którym nie będą odbijały się refleksy świetlne. Miękki i elastyczny o gramaturze ok. 200g/m2. Zapewni elegancki wygląd oraz piękne kolory fotografii. Wybór odpowiedniego papieru najlepiej oprzeć na własnym odczuciu estetycznym.

Jak zrobić własny foto kalendarz?

Aby obdarować babcię i dziadka wyjątkowym foto kalendarzem, nie musisz znać się na projektowaniu czy obróbce graficznej. Wystarczy wybrać wszystkie detale produktu, zaczynając od formatu, przez szablon, po rodzaj papieru. Pamiętaj o wyborze swoich fotografii, które chcesz umieścić na foto kalendarzu, dopasowując je według własnego uznania w szablonie. Możesz również wybrać jeden z gotowych wzorów, a Twoje grafiki zostaną dopasowane automatycznie. Cały proces jest szybki i wyjątkowo prosty! Produkcja foto kalendarza nie jest też bardzo czasochłonna, dlatego zyskujesz pewność, że wyrobisz się z prezentem na czas. Foto kalendarz to wyjątkowy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Piękny i przydatny, pozwoli najbliższym cieszyć się zdjęciami, za którymi kryje się Wasza wspólna historia. Zamiast stawiać na kwiaty i czekoladki, spraw swoim dziadkom niepowtarzalny podarunek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *