Gdzie kupować warzywa i owoce, aby mieć pewność, że są zdrowe

Gdzie kupować warzywa i owoce, aby mieć pewność, że są zdrowe

Gdzie kupować warzywa i owoce, aby mieć pewność, że są zdrowe?

Nikt nie powinien mieć już dziś wątpliwości co do tego, że owoce i warzywa to fundament zdrowej diety. Dostarczają cennych składników odżywczych. Ekologiczne produkty zawierają ich znacznie więcej niż uprawiane w sposób konwencjonalny. Są smaczniejsze, a także wolne od pozostałości sztucznych nawozów czy środków ochrony roślin.

Nawiąż bezpośredni kontakt z rolnikiem

Aby mieć pewność, że owoce i warzywa są zdrowe, najlepiej przekonać się na własne oczy, w jaki sposób były uprawiane. W tym celu warto nawiązać bezpośredni kontakt z rolnikiem z najbliższej okolicy swojego miejsca zamieszkania. Przewagą lokalnych zbiorów jest również to, że nie trzeba ich przewozić z odległych miejsc. Tym samym są świeższe, zdrowsze i smaczniejsze.

Skorzystaj z lokalnych kooperatyw

W największych polskich miastach funkcjonują kooperatywy spożywcze. Tworzą je osoby sprowadzające zdrowe produkty żywnościowe od lokalnych producentów. Ekologiczna żywność jest przez nich kupowana bez pośredników oraz w hurtowych ilościach, co pozwala wynegocjować okazyjne ceny. Odbiór zamówień odbywa się we wskazanych punktach danej miejscowości.

Udaj się na targ lub biobazar

Zdrowe owoce i warzywa można również zakupić na lokalnych bazarach. W tym przypadku warto być jednak ostrożnym, gdyż wielu sprzedawców zachwala swoje produkty jako ekologiczne, lecz w rzeczywistości stosuje sztuczne nawozy i opryski. Na faktyczną jakość plonów wskazuje ich wygląd i smak. Jeżeli zbiory są przesadnie duże i mocno się błyszczą, wtedy wskazane jest zachowanie nieufności.

Zdrowa żywność w marketach?

Ekologiczne warzywa i owoce znajdują się również w ofercie popularnych marketów i dyskontów. W tym przypadku warto jednak sprawdzić miejsce uprawy danego produktu. Jeżeli pochodzi on z zagranicy, wtedy musiał upłynąć już spory czas od zbiorów. Produkty ekologiczne powinny posiadać na opakowaniu certyfikat BIO – np. w formie listka ułożonego z białych gwiazdek w zielonym prostokącie.

Więcej informacji na temat kupowania żywności ekologicznej przeczytacie na stronie firmy Herbapol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *