Niecodzienne atrakcje w Warszawie dla najmłodszych

Niecodzienne atrakcje w Warszawie dla najmłodszych

Niecodzienne atrakcje w Warszawie dla najmłodszych

Warszawa kojarzy nam się z Pałacem Kultury i Nauki, Łazienkami Królewskimi, Zamkiem i starówką, ale to miejsca niekoniecznie atrakcyjne dla najmłodszych turystów przyjeżdżających do stolicy. Spacer – owszem, może im się podobać, ale chcą czegoś więcej. Gdzie zabrać dzieci, żeby mogły doświadczyć w Warszawie niecodziennych atrakcji?

Kulturalnie, ale nie nudno

Rodzice zwykle planują wizytę z dziećmi w teatrze, kiedy mają one około 5–6 lat. Tymczasem można znaleźć i takie teatry, które prowadzą spektakle i tematyczne warsztaty nawet dla młodszych dzieci, w wieku od 1 do 5 lat. Przykładem jest Teatr Małego Widza, z którego ofertą można zapoznać się na dedykowanej stronie: https://www.teatrmalegowidza.pl/. To ciekawe miejsce, jakie najmłodszym może zaoferować Warszawa. Atrakcje dla dzieci są tutaj zupełnie unikalne, ponieważ teatr ten jest pierwszym w stolicy i jedynym teatrem w Polsce, który ma tak szeroką skalę działań artystyczno‑edukacyjnych skierowanych do dzieci od 1. roku życia. Dzieci mogą tam zapoznać się ze sztuką teatralną, ale też poczuć się swobodnie, a nawet wejść na scenę i stać się częścią przedstawienia.

Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci

We wrześniu 2019 roku w Warszawie otwarte zostało miejsce wyjątkowe, jakim jest Smart Kids Planet, czyli innowacyjne, interaktywne Centrum Mądrej Zabawy na PGE Narodowym. Inwestycja ta powstała w oparciu o ideę edukacji przez rozrywkę. Dostępnych jest łącznie 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 sal warsztatowych. W centrum tym z pewnością nie będą nudzić się dzieci z przedziału wiekowego od 0 do 10 lat.

Zimowy Narodowy

Na Stadion Narodowy PGE w Warszawie w okresie zimowym można się również wybrać z dziećmi na sanki czy łyżwy. To kolejna niecodzienna atrakcja dla najmłodszych w stolicy. Zimowy Narodowy oferuje aktywny wypoczynek dla rodzin. W największym w Polsce Zimowym Miasteczku znalazły się lodowiska, górki lodowe, ice bar i wiele innych ciekawych atrakcji, które zachęcają do odwiedzenia tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *