Jak często należy wymieniać akcesoria do sprzątania Większość osób robi to zbyt rzadko!

Jak często należy wymieniać akcesoria do sprzątania Większość osób robi to zbyt rzadko!

Jak często należy wymieniać akcesoria do sprzątania? Większość osób robi to zbyt rzadko!

Dom lśniący czystością to marzenie niemalże każdego fana porządków. Brak okruszków na blacie czy też śnieżnobiała toaleta niekoniecznie muszą oznaczać, że z mieszkania zostały usunięte wszystkie bakterie. Zarazki mogą być przenoszone przez wielokrotnie używane akcesoria do sprzątania. Czy wiesz, jak często należy zaopatrzyć się w nową miotłę, szczotkę do WC czy też zmywak kuchenny?

Gąbka do naczyń

Jednym z największych i najczęściej spotykanych grzechów domowych porządków jest zbyt rzadkie wymienianie gąbki do naczyń. Bardzo często zmywak kuchenny ląduje w koszu dopiero w momencie, gdy zaczyna brzydko pachnieć lub zaczyna tracić kształt. Jest to ogromny błąd, ponieważ w kuchni nowy zmywak powinien pojawiać się minimum raz w tygodniu. Nieco dłużej może posłużyć tylko w przypadku naprawdę rzadkiego użytkowania.

Na gąbce bardzo szybko zbierają się groźne mikroorganizmy, które mogą wywołać nawet salmonellę lub zatrucie pokarmowe. Tak częste wymienianie zmywaków oznacza produkcję dużej ilości odpadów. Z tego powodu być może warto rozważyć dostępne w sklepie York ekologiczne zmywaki kuchenne, które są wykonane z materiałów odnawialnych oraz pozyskanych z recyklingu.

Szczotka do WC

Raz kupiona szczotka do WC bardzo często zostaje w łazience na co najmniej kilka lat. Większość rodzin wymienia ten element wyposażenia toalety wraz z kolejnym remontem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że szczotkę należy wymieniać co kilka miesięcy. Przy częstym użytkowaniu przez wiele osób nowy sprzęt powinien pojawiać się w łazience nawet częściej. Dobrym pomysłem może być także zakup osobnej szczotki na co dzień i do sprzątania.

Wbrew pozorom częste wymienianie akcesoriów do utrzymania toalety w czystości nie musi nadmiernie obciążać domowego budżetu. W sklepie York można bez problemu znaleźć szczotki kosztujące mniej niż pięć złotych oraz niewiele droższe zestawy z kubełkiem. Warto stawiać na kolorowe włosie, które dłużej zachowuje higieniczny wygląd. Ponadto okres użytkowania szczotki można nieco wydłużyć poprzez regularne mycie włosia np. w detergentach do dezynfekcji.

Miotła

Końcówka do miotły również nie należy do najczęściej wymienianych akcesoriów do sprzątania. W tym przypadku częstotliwość zakupu nowej szczotki zależy od wielu czynników. Miotła używana na zewnątrz budynku posłuży znacznie krócej niż ta używana w mieszkaniu, ponieważ twarde, betonowe powierzchnie powodują szybsze zużycie włosia. Pod uwagę należy także wziąć częstotliwość porządków z użyciem miotły.

Niewiele osób pamięta ponadto o regularnym czyszczeniu szczotki, na której osadza się kurz, brud oraz wiele mikroorganizmów. Warto po każdym sprzątaniu usunąć włosy oraz inne widoczne obiekty z włosia miotły, a od czasu do czasu umyć szczotkę przy pomocy wody i np. płynu do mycia naczyń. Pozwoli to nie tylko na dłuższy okres użytkowania miotły, ale także zapobiegnie roznoszeniu zarazków i podniesie poziom czystości w domu.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *