Jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy?

Fryzjerstwo to sztuka kreacji, wymagająca  wirtuozerii, wyobraźni, i chęci tworzenia piękna. W przypadku pielęgnacji i stylizacji włosów diabeł tkwi w szczegółach  Nawet najmniejszy niuans: ton koloru włosów, delikatny ruch nożyczek czy grzebienia może nadać fryzurze to coś, co sprawi, że włosy staną się ozdobą człowieka. Idealnie dobrana fryzura pasuje do osoby niczym rękawiczka do dłoni i wydobywa wewnętrzne piękno człowieka. Prawdziwa metamorfoza na głowie poprawia nastrój, samoocenę i sprawia, że patrzymy na siebie, jak na atrakcyjną osobę.

Fryzjerska kreatywność i precyzja

Fryzjerstwo powinna cechować kreatywność. Trendy stanowią inspirację do poszukiwania stylu dla klientek/klientów. Ważne są także precyzja i staranność w wykonaniu fryzury. Dobry fryzjer nie obawia się wykonywania odważnych cięć ani spektakularnych metamorfoz kolorystycznych. Wizyta u fryzjera powinna być przyjemnością i odprężeniem, a także okazją do zapytania o pielęgnację włosów.  Markowy, godny zaufania salon fryzjerski używa najlepszych produktów do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów.

Profesjonalna pielęgnacja włosów w salonie fryzjerskim

Dbanie o włosy pod okiem fachowca – mistrza fryzjerstwa polecane jest w szczególności w sytuacjach, kiedy włosy są szorstkie, matowe, zniszczone zabiegami fryzjerskimi, puszą się, brakuje im objętości, mają tendencję do przetłuszczania się lub do wypadania.  Regeneracji potrzebują włosy, które były narażone na długotrwałe działanie: słońca, wiatru lub słonej wody. Ratunku wymagają także włosy przesuszone suszarką lub prostownicą. W salonie fryzjerskim można skorzystać z profesjonalnej pielęgnacji i regeneracji włosów. Fryzjer zastosuje kuracje odżywcze przywracające kosmetykom witalność  i lśniący wygląd. Włosy znów będą gładkie  jedwabiście miękkie. Takie włosy układają się bez większych problemów – można z nich wykonać każdą fryzurę. Pielęgnacja w salonie nie zastąpi codziennego dbania o włosy.

Jak dbać o włosy w domu?

Wizyty u fryzjera są bardzo ważne, ale dla włosów najważniejsza jest prawidłowa codzienna pielęgnacja w domowym zaciszu. Należy zadbać o kosmetyki naturalne, nietestowane na zwierzętach, dopasowane do rodzajów włosów. Atrybutem nowoczesnej kobiety są zdrowe i zadbane włosy. Podstawą codziennego dbania o włosy jest ich właściwe mycie. Szampon powinien być delikatny, musi zapewnić włosom naturalny blask i ułatwiać rozczesywanie. Zaleca się, aby płukać włosy letnią wodą. Odżywki powinno się nakładać podczas każdego mycia włosów – najlepsze są odżywki wzmacniające z kreatyną, które odbudowują i wzmacniają włosy oraz nadają im jedwabisty połysk. Podczas spłukiwania należy zwrócić uwagę na to, aby na włosach nie pozostały żadne ślady kosmetyków. Dobrym pomysłem jest spłukiwanie włosów wodą z dodatkiem cytryny lub octu, ponieważ kwaśne produkty sprawiają, że włosy stają się puszyste i gładkie.

Niewskazana jest częsta stylizacja na gorąco, np.: stosowanie prostownic i lokówek. Włosy należy rozczesywać miękkimi szczotkami, najlepiej rano i wieczorem. Nienaganna fryzura  dodaje pewności siebie i napełnia pozytywną energią.

Więcej na: https://mazfryzjerki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *