Pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu - najważniejsze wskazówki

Pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu - najważniejsze wskazówki

Pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu – najważniejsze wskazówki

Przedłużanie rzęs to bardzo popularny zabieg upiększający, który ułatwia codzienne funkcjonowanie wielu kobietom. Dzięki niemu można zapomnieć o męczącym tuszowaniu rzęs oraz używaniu zalotki, która osłabia nasze naturalne rzęsy. Przedłużone rzęsy dają spektakularny efekt, który utrzymuje się do kilku tygodni, pod warunkiem, że będą właściwie pielęgnowane także po zabiegu. Warto jeszcze przed zabiegiem poznać kilka ważnych reguł, które pozwolą na zachowanie estetyki i trwałości sztucznych rzęs.

Pielęgnacja rzęs po zabiegu- o czym należy pamiętać?

Każda profesjonalna stylistka rzęs powinna poinformować swoje klientki o wytycznych dotyczących dbałości o aplikację. Zasad jest dość sporo, ale dzięki ich przestrzeganiu, można się cieszyć wspaniałymi rzęsami przez długi czas. Kluczowym dla zachowania efektu jest okres 48 godzin po wykonanym zabiegu. W tym czasie zachodzi proces wiązania kleju, dlatego należy być szczególnie ostrożnym. Rzęsy są wtedy podatne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Warto wyróżnić kilka najważniejszych zasad, których należy przestrzegać ze szczególną starannością przez 48 godzin po zabiegu:

  • najważniejsze jest zachowanie suchości aplikacji – najlepiej unikać bezpośredniego kontaktu z wodą,
  • należy zachować ostrożność przy aplikowaniu kosmetyków w okolicach oczu,
  • nie można korzystać z sauny, basenu, czy brać długich, gorących kąpieli,
  • wskazane jest zachowanie ostrożności podczas spania – najlepiej spać na plecach, by poduszka nie uszkodziła aplikacji,
  • należy zrezygnować z makijażu oczu, ponieważ produkt może osadzić się na rzęsach, przez co trudno będzie zmyć makijaż bez ingerencji w aplikację,
  • niewskazane jest dotykanie rzęs, ich przecieranie, czy częste rozczesywanie, które może narazić sztuczne rzęsy na uszkodzenia mechaniczne.

Warto pamiętać, że na jakość aplikacji i jej wytrzymałość wpływają w dużej mierze wybrane do stylizacji produkty.

Jak i czym można zadbać o trwałość aplikacji?

Późniejszy czas po zabiegu jest także bardzo istotny dla satysfakcji z trwałości aplikacji. Niezbędną rutyną powinno odpowiednie oczyszczanie rzęs. Przy zmywaniu makijażu lub codziennej pielęgnacji twarzy nie należy zapominać o specjalnie przeznaczonych do tego produktach. Konieczne jest unikanie kosmetyków tłustych, które negatywnie wpływają na wytrzymałość kleju. Do oczyszczania rzęs warto wybrać dobrej jakości szampon do rzęs przedłużanych, który będzie delikatny i wzmocni naturalne rzęsy. Taki szampon do rzęs przedłużanych oferuje firma Wonder Lashes zajmująca się sprzedażą profesjonalnych akcesoriów dla stylistek rzęs, salonów oraz ich klientek. Szampon ma formę łagodnej pianki o właściwości bakteriobójczych. Preparat można rozprowadzać za pomocą pędzelka do mycia rzęs lub aplikatorów gąbkowych. Ważne jest także systematyczne rozczesywanie sztucznych rzęs, aby zadbać o ich higienę oraz zachować nadany w salonie kształt. Wysokiej jakości szczoteczki i aplikatory znaleźć można na stronie. Szczoteczki do rzęs mają delikatne włókno, które nie naruszy aplikacji. Ponadto, są oferowane w zestawie, co umożliwi długotrwałą i komfortową pielęgnację.

Wiele klientek obawia się, że mycie rzęs oraz ich rozczesywanie może doprowadzić do ich wypadania, przez co zaniechają dbania o higienę. To duży błąd, codzienna i uważna pielęgnacja decyduje o bezpieczeństwie rzęs naturalnych i nie wpływa negatywnie na aplikację.

Podsumowanie

Zabieg przedłużanych rzęs ma ogromną liczbę zalet, przede wszystkim ułatwia codzienne funkcjonowanie i dodaje uroku. Mimo to, sam zabieg nie sprawi, że efekt będzie tak samo zjawiskowy przez kilka następnych tygodni. Konieczna jest odpowiednia higiena, unikanie niesprawdzonych, tłustych produktów do twarzy oraz dbałość o wysokiej jakości produkty do oczyszczania rzęs.

Sprawdź również https://mojakosmetyczka.pl/jak-dlugo-trwa-proces-przedluzania-rzes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *