Jak nie pogubić skarpetek podczas prania Poznaj nasze tipy!

Jak nie pogubić skarpetek podczas prania Poznaj nasze tipy!

Jak nie pogubić skarpetek podczas prania? Poznaj nasze tipy!

Wbrew pozorom pranie skarpetek wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Z pewnością nie raz wieszając czy składając pranie, zauważyłeś, że brakuje kilku sztuk. Pojedyncze skarpetki długo zalegają w szafie, czekając na swoją parę i często się ich już nie odnajdują. Jak tego uniknąć? Jak prać skarpetki, aby mieć pewność, że ani podczas prania, ani podczas suszenia żadna z nich się nie zawieruszy? Poznaj nasze tipy i ciesz się zawsze skarpetkami do pary!

Zabezpiecz pranie podczas suszenia

Pranie najlepiej schnie w słoneczny i wietrzny dzień na balkonie. Nic więc dziwnego, że wiele osób planuje większe pranie właśnie w takie dni. Dzięki temu, zanim jedno pranie zdąży się wyprać, poprzednie możesz już zebrać z balkonu. Jesienią coraz rzadziej występują słoneczne dni, ale także wiatr przyspiesza schnięcie prania, więc warto i suche i wietrzne dni wykorzystać na pranie. 

Niestety to właśnie podczas suszenia skarpetki często się gubią. Ta część garderoby jest lekka i krótka, co sprawia, że nawet niewielki podmuch wiatru na zacisznym balkonie może spowodować, że uniosą się wraz z nim. Podczas suszenia ich na balkonie wykorzystaj klamerki do prania! Te niewielkie akcesoria doskonale przytrzymują każdą część garderoby przy sznurku i zapobiegają ich spadaniu. Skarpetki najlepiej wieszać za gumkę, od razu w parach, dzięki czemu podczas zbierania, możesz od razu zwinąć je w parę i schować do szafy. Przyspieszy to składanie prania. Będziesz mieć także pewność, że żadnej skarpetki nie porwał wiatr podczas suszenia. 

Wykorzystaj woreczki do prania

Skarpetki niestety często gubią się już podczas prania. Jak to się dzieje? Przecież same nie wyskakują z bębna pralki. Mogą jednak zaplątać się w rękaw swetra czy nogawkę spodni i podczas wyjmowania z pralki spaść za nią, czy za kosz na pranie. Po jakimś czasie pewno znajdziesz skarpetę do pary, ale z pewnością będzie ona wymagać ponownego prania. Samo wyplątywanie skarpetek z innej odzieży nie należy także do przyjemnych zajęć. Jak temu zapobiec? Wykorzystaj woreczki do prania

Woreczki wykonane są z lekkiego, siateczkowego materiału, który doskonale przepuszcza wodę i detergenty. Zamykane są na zamek. W sklepach znajdziesz modele o różnej pojemności. To doskonałe akcesoria do prania delikatnej bielizny, skarpetek i biustonoszy. Dzięki nim szybko odnajdziesz mniejsze elementy garderoby w bębnie pralki, a także ochronisz materiał przed mechaceniem czy rozciąganiem. Skarpetki prane w woreczkach nie poplątają się także z innymi elementami garderoby. 

Zapomnij o pojedynczych skarpetkach zalegających w szafie i tych noszonych nie do pary. Pranie skarpetek nie musi kończyć się gubieniem pojedynczych sztuk. Wystarczy, że wypierzesz je w specjalnych woreczkach, dzięki czemu nie zaplączą się w swetry, bluzki czy spodnie. Podczas suszenia, szczególnie na świeżym powietrzu, koniecznie zabezpiecz je na sznurkach za pomocą klamerek. Dzięki temu wiar nie zrzuci ich z suszarki lub sznurków i nie zabierze ze sobą. Zapnij je od razu parami, aby mieć pewność, że wszystkie skarpetki zostały wyprane i wyjęte z bębna. Sposób ten ułatwi Ci także późniejsze składanie prania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *