Jak sprawdzić, czy perfuma jest oryginalna 

Jak sprawdzić, czy perfuma jest oryginalna 

Jak sprawdzić, czy perfuma jest oryginalna? 

Podrabiane perfumy były w ostatnich latach dużym problemem w Europie i nadal stanowi on spore wyzwanie dla producentów, jak i osób które walczą z tym zagrożeniem. Pomimo faktu, że branża podrabianych perfum kwitnie, nieuczciwym sprzedawcom grożą naprawdę duże kary finansowe.

Dlaczego perfumy są drogie?

Pomimo faktu, że nieuczciwi sprzedawcy stają przed naprawdę dużymi karami finansowymi, podrabiane perfumy wciąż są problemem w Europie. Pomimo tego, że osoby, które zastanawiają się jak ocenić autentyczność perfum nie muszą się frasować, technik jest co najmniej kilkanaście. Czy istnieje powód takiego stanu rzeczy? Osoby, które kupują oryginalne markowe perfumy często zastanawiają się, dlaczego mała fiolka kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Odpowiedź jest prosta. Bezpieczeństwo i wysoka jakość produktu są tym, za co płaci. Stworzenie perfum wymaga co najmniej dwóch lat pracy zespołu ludzi, którzy skupiają się na najmniejszych szczegółach produktu, nie tylko zapachu, ale także opakowania i jego designu. Taka czasochłonna praca z pewnością musi kosztować.

Ze względu na wysoką trwałość oraz złożone, ciekawe i skomplikowane zapachy, perfumy wyróżniają się oryginalnością. Do budowy nut zapachowych w perfumach oryginalnych wykorzystywane są najszlachetniejsze składniki, czego nie można powiedzieć o słabej jakości podróbkach.

Jak sprawdzić oryginalność perfum – sprawdzone sposoby

Istnieje wiele sposobów na to, jak sprawdzić oryginalność perfum. Podróbkę można wykryć, zauważając drobne różnice między prawdziwym produktem a produktem podrabianym.

1. Wygląd atomizera

Sprawdzenie autentyczności zapachu jest niezwykle istotne. Upewnij się, że dokładnie obejrzysz atomizer. Wśród innych czynników, powinieneś sprawdzić wygląd atomizera. Istotne jest, aby sprawdzić drobne szczegóły, aby upewnić się, że twoje perfumy są prawdziwe. W oryginalnych zapachach cienka rurka sięga do dna flakonu. Podróbki często mają nieco większą grubość niż prawdziwe, a rurka może mieć niedopasowaną wysokość. Dobrym znakiem jest również ukryta pompka, która łączy rurkę z zakrętką. Nie jest dobrym znakiem, jeśli pompka jest wyraźnie widoczna. Kluczowy dla działania produktu jest również atomizer. Po naciśnięciu będzie wytwarzał mgiełkę, a nie oblany strumień. Nie da się jednak ukryć, że w podróbkach miejsce uwalniania mgiełki jest przypadkowe. W oryginalnych zapachach atomizer zawsze umieszczony jest w centrum.

2. Wygląd flakonu

Nawet najbardziej uważne oko nie jest w stanie wykryć żadnych wad w oryginalnych flakonach perfum. Są one zazwyczaj wykonane z kolorowego, solidnego szkła. Wzory flakonów są idealnie dopasowane i nie ma na nich żadnych ubytków, wyszczerbień czy skaz. Zapachy damskie o szczególnie skomplikowanych flakonach są często podrabiane, ponieważ ich produkcja jest trudniejsza.

3. Jak powinno wyglądać opakowanie?

Niezależnie od tego, czy kupujesz nowe perfumy w butiku, czy w dziale kosmetycznym domu towarowego, istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy są one autentyczne. Należy dokładnie obejrzeć opakowanie pod kątem oznak niskiej jakości folii. Zawsze jest ono prawidłowo złożone i odpowiednio pogrupowane. Należy również szukać oznak niedbałego pakowania. Gdy nowe perfumy są niedbale zapakowane w celofan, zwykle świadczy to o tym, że są podróbką. Folia powinna mocno przylegać do pudełka.

Jakość tektury powinna być gruba i solidna, aby zapewnić ochronę pudełka przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku wysokiej jakości perfum, pudełko powinno być złożone na dole w unikalny, charakterystyczny dla producenta sposób.

Napisy na opakowaniu

Autentyczność zapachu można zweryfikować, sprawdzając napisy na opakowaniu. Nadruk z tyłu pudełka powinien być pozbawiony błędów i odpowiednio ułożony. Sprytnie jest też zbadać, gdzie perfumy zostały wyprodukowane, jaki jest ich skład i ile ważą. Możesz wykorzystać zebrane dane do porównania ze stroną internetową producenta, aby dowiedzieć się o ilości perfum zawartych w każdym flakonie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na pojemność perfum. Producent danego zapachu zazwyczaj oferuje tylko flakony o określonych pojemnościach, natomiast podróbki zawierają inną ilość perfum. Warto zauważyć, że informacje na autentycznych pudełkach perfum są wolne od literówek i błędów.

Kolor perfumy

Każde oryginalne perfumy mają swój kolor, który różni się w zależności od producenta i użytej kompozycji zapachowej. Oprócz żółtego, niebieskiego, różowego i zielonego, oryginalne produkty mają zazwyczaj jasnożółte odcienie. Kolor perfum najwyższej jakości nigdy nie jest nadmiernie jaskrawy, zwłaszcza żółty. Jeśli płyn we flakonie ma ostry, nasycony, nienaturalny kolor, prawdopodobnie jest nieoryginalny. Takie produkty plamią również odzież ze względu na barwniki zawarte w roztworze.

Właśnie dlatego, klienci muszą pamiętać, że oryginalne perfumy to produkty wielowymiarowe, które z czasem uwalniają dodatkowe nuty zapachowe. Nuta głowy to zapach, który można wykryć natychmiast po spryskaniu przedmiotu. Powoli przechodzi ona w nutę serca, gdyż z kolei nuta bazowa perfum może być wyczuwalna nawet kilka godzin po ich aplikacji. Oczywiście nie dotyczy to podróbek, które szybko tracą witalność i są dość płaskie. Alkohol, który jest obecny w nierealnych perfumach, to silna alkoholowa woń, która negatywnie wpływa na ich nastrój. Autentyczne perfumy po otwarciu flakonu pozostają intensywne nawet do 18 miesięcy. Po kilku tygodniach użytkowania podróbki nie mają aromatu. Jeśli aromat perfum rozwiewa się po krótkim czasie, to z pewnością jest to podróbka. Aby sprawdzić oryginalność zapachu, można przeprowadzić całodniowy test.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy dany zapach jest produkowany w kraju producenta, musisz zbadać kod kreskowy. Musisz jednak pamiętać, że firma ta może mieć oddziały w różnych krajach na świecie. Niektórzy eksperci twierdzą, że można zweryfikować autentyczność perfum badając kod kreskowy, ale oszuści stają się coraz bardziej inteligentni, tworząc podrobione kody kreskowe w prostych aplikacjach graficznych. Ważniejsze dane znajdują się na spodzie flakonu, które również umieszcza tam producent. Ci, którzy chcą wiedzieć, czy perfumy są oryginalne, mogą sprawdzić kod seryjny w wyszukiwarkach stron internetowych.

Podstawową metodą weryfikacji autentyczności perfum jest zbadanie ich ceny. Nawet jeśli kupujesz autentyczne perfumy, musisz być szczególnie uważny na podejrzanie niskie ceny. Musisz przyznać, że autentyczny artykuł musi być kosztowny ze względu na jakość. Drugim podejściem jest zbadanie reputacji i historii sklepu, w którym kupujesz perfumy.

Więcej na: https://alejakobiecosci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *