Jak stworzyć prestiżowe biuro za niewielkie pieniądze? Gwarantujemy, 1000 złotych wystarczy

Jak stworzyć prestiżowe biuro za niewielkie pieniądze? Gwarantujemy, 1000 złotych wystarczy

Jak stworzyć prestiżowe biuro za niewielkie pieniądze? Gwarantujemy, 1000 złotych wystarczy

Coraz więcej osób zakłada własne firmy, w takiej sytuacji niezbędne jest także biuro. Niezależnie od tego czy znajduje się ono w domu, czy w wynajętym lokalu bardzo duże znaczenie ma ergonomia, ale i estetyka. Jednak, bądźmy szczerzy, mało kto dysponuje odpowiednio dużym budżetem, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik jak zaaranżować biura za niewielkie pieniądze, a dokładnie jeżeli budżet wynosi tylko 1000 zł. Już teraz uchylimy wam rąbka tajemnicy, że niezbędny jest zakup ramki do dyplomów.

Wybór biurka ma znaczenie

Więcej inspiracji znajdziesz na: Biznes Przyszłości.

Jak wiadomo większość z nas jest wzrokowcami i czasami po jednym wrażeniu jesteśmy do czegoś pozytywnie bądź negatywnie nastawieni. Dlatego, jeżeli prowadzicie firmę i przyjmujecie kontrahentów, to koniecznie musicie pamiętać, że gabinet powinien być prestiżowy, nie chodzi o wybór ekskluzywnych mebli, ale przede wszystkim takie wrażenie powinien wywoływać. Na szczęście za niewielkie pieniądze można tak zrobić. Na samym początku niezbędne jest znalezienie biurka. Wszak to przy nim spędza się sporo czasu. Tutaj można wybrać modele z płyt drewnopochodnych, które są tanie, a co ciekawe mogą doskonale imitować różne materiały, choćby naturalne drewno, gdzie widoczne sęki dodają unikalności i prezentują się niezwykle elegancko. Biurko możecie zakupić za około 150 zł na allegro, czy naprawdę tanio. Czas pomyśleć o doborze odpowiedniego krzesła i tutaj niestety sprawa wygląda już nico bardziej skomplikowanie. Owszem można kupić tanie krzesła biurowe, ale prawda jest taka, że nie zapewnią ani wygody, ani odpowiedniego podparcia. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać proste krzesło kubełkowe inspirowane skandynawskim designem. Kosztuje około 70 zł, jego zaletą nie jest tylko niska cena, ale twardość, gdyż mocne oparcie umożliwia przyjęcie właściwej postawy ciała. Może być wam trochę niewygodnie jeżeli chodzi o siedzisko, ale od czego są dedykowane do krzeseł poduszki, które kosztują 20 zł. Zatem koszt biurka i krzesła wynosi 240 zł. Można również pokusić się o wykonanie fotoobrazu.

Czas wybrać meble

Również wybór mebli wcale nie będzie skomplikowany. Tutaj również warto kierować się zasadą, że „imitacja jest dobrym wyborem”, zatem najlepiej wybrać meble z takich materiałów, które będą imitowały drewno. Przydadzą się wam zarówno komody, jak i regały, które zapewniają wiele miejsca do przechowywania. Bardzo ważna jest ich estetyka, zatem najlepiej wybrać takie w kolorze wenge czy też innym ciemnym wybarwieniu. Koszt komody i regałów można oszacować na około 200 zł za sztukę, czyli 400 zł za całość. Ciekawą alternatywą jest także wykorzystanie starych mebli, które można zakupić za 100 zł, a następnie oklejenie ich specjalną okleiną do mebli wykonaną z forniru. Oczywiście wymaga to precyzji, ale wbrew pozorom nie jest trudne. Koszt okleiny samoprzylepnej za rolkę wynosi około 20 zł, przy czym w rolce znajduje się np. 67 cm na 200 cm.

Oświetlenie na miarę twoich oczekiwań

Oczywiście nasz budżet obejmuje także oświetlenie. W tym przypadku konieczny jest zakup sufitowego, ale również lampy biurowej. Należy pamiętać, aby wybierać ekologiczne i ekonomiczne źródła światła, choćby w postaci ledów, które nie pobierają dużą ilość energii. Jeżeli chodzi o oświetlenie biurowe to doskonałym wyborem jest lampa wyposażona w ergonomiczny panel dotykowy, a ponadto posiada regulację mocy. Jej cena wynosi ok. 60 zł. Jako główne źródło światła polecamy plafony, a jeżeli lubicie aranżacje glamour to można zdecydować się na żyrandole. Koszt wynosi w przybliżeniu 150 zł.

Dekorację na miarę oczekiwań

Czas najwyższy pomyśleć o dekoracjach. W takim pomieszczeniu nie może zabraknąć ramki do dyplomów, w której umieścicie swoje świadectwa potwierdzające kwalifikacje, bądź też ukończone kursy. Ramki na dyplom niewątpliwie tworzą prestiż wnętrza i świetnie się prezentują w gabinecie, a ponadto podkreślają Wasz profesjonalizm i umiejętności. Oczywiście, aby dodać wnętrzu nutę ciepła, warto postawić także ramki na zdjęcia. 80 zł na wszystko wystarczy.

Za całość zapłacicie około 940 złotych, zatem niewiele. Zatem zostanie wam jeszcze 60 złotych, które bez problemu starczy wam na zakup krzesła w Ikea, na którym będą mogli siadać wasi klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *