Jak zaaranżować funkcjonalną kuchnię w stylu hi-tech?

Jak zaaranżować funkcjonalną kuchnię w stylu hi-tech?

Jak zaaranżować funkcjonalną kuchnię w stylu hi-tech?

Kuchnia jest sercem domu. Rzeczywiście jest to fakt niezaprzeczalny. W końcu spędzamy w niej wiele czasu. Warto więc zadbać o to, by jej aranżacja była nie tylko praktyczna, ale też stylowa. W końcu w dobrze urządzonych wnętrzach lepiej się gotuje. Jak więc zaaranżować praktyczną kuchnię w stylu hi-tech?

Aranżacja kuchni od A do Z – wybór mebli 

Kuchnia powinna być wygodna w codziennym użytkowaniu. Niewątpliwie duże znaczenie ma wybór mebli kuchennych. Zamiast modeli wolnostojących, lepiej wykonać meble w zabudowie. Dzięki temu można wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, a jednocześnie zyskać kuchnię, która odpowiada nam w 100%. Wysoka zabudowa sprawdzi się np. gdy kuchnia jest niedużych wymiarów, podobnie zresztą jak półki narożne. Kosze cargo to z kolei świetna opcja do przechowywania np. produktów spożywczych. Warto jeszcze postawić na cichy domyk w półkach czy szufladach. Dodatkowo szafki mogą mieć nowoczesny system otwierania push to open, w przypadku którego wystarczy nacisnąć front, by drzwiczki się otworzyły. Sprawdzą się też wyfrezowane uchwyty, choć można postawić też na te tradycyjne, najlepiej solidne metalowe, a nie wykonane z tworzywa. Kuchnia w zabudowie pozwala na stworzenie panelu szafkowego pod sam sufit. Ale oczywiście w każdej funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć trójkąta roboczego, który stanowią lodówka, zlewozmywak lub zmywarka, a także kuchenka. W stylu hi-tech świetnie prezentują się meble na wysoki połysk. Warto wybrać te wykonane z mocnej i trwałej płyty MDF pokrytej folią PVC. Powierzchnia frontu może imitować np. beton. Dobrze sprawdzą się także szafki z lustrzanymi frontami.   

Kuchnia hi-tech – dobierz odpowiednie sprzęty do zabudowy 

Styl hi-tech niewątpliwie jest reprezentacyjny, ale też duże znaczenie ma wprowadzenie takich rozwiązań, które zapewnią nowoczesność oraz wygodę użytkowania. Na pewno w przypadku sprzętów bardzo dobrze sprawdzi się ich zabudowa. Dotyczy to choćby zmywarki. Zmywarka do zabudowy zapewnia wygodę użytkowania, ale też podkreśla zrównoważoną estetykę. Tutaj polecamy Wam model, który po skończonej pracy sam się otwiera. Jednocześnie zwróćcie uwagę na klasę energetyczną zmywarki pod zabudowę. Powinna zużywać małą ilość energii, ale też wody. W stylu hi-tech lodówka nie powinna być wolnostojąca, lecz tworzyć spójną aranżację z całymi meblami, a więc należy także ten sprzęt zabudować. Sprawdzi się także płyta indukcyjna. Jest ona nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia. Należy przy wyborze zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak choćby moc przyłączeniowa, wskaźnik zasilania czy rodzaj sterowania. Płyta indukcyjna do zabudowy z powierzchnią szklaną będzie się świetnie prezentować, szczególnie jeżeli nie ma ramek. Najlepiej wybrać kuchenkę sterowaną dotykiem oraz wyposażoną w funkcję slider. W tym przypadku można zmienić temperaturę za pomocą przesunięcia palcem. Kolejną funkcją jest możliwość ustawienia czasu gotowania. Wskaźnik ciepła zapobiega poparzeniom. 

Smart rozwiązania w Twojej kuchni 

Warto zastanowić się nad wprowadzeniem systemu smart home w kuchni. Takie rozwiązanie jest proekologiczne, ale też zapewnia wygodę. Smart home to nic innego jak automatyka domowa. Oznacza to, że za pomocą specjalnego panelu bądź smartfonu można sterować wszystkimi urządzeniami kuchennymi. Można też monitorować to, co dzieje się aktualnie w Waszej kuchni. Lodówka z funkcją smart może mieć funkcję kamery. Dzięki temu podgląd na żywo pozwoli sprawdzić, czy w lodówce czegoś nie brakuje. Takie rozwiązanie sprawdzi się podczas zakupów. Smart może być także piekarnik do zabudowy, a nawet płyty indukcyjne. Dzięki temu można np. po wyjściu z domu przy użyciu smarfonu z aplikacją wyłączyć urządzenie albo ustawić czas jego wyłączenia. Dostępne są także zmywarki do zabudowy typu smart, które można włączyć używając aplikacji. Jednocześnie samą funkcję automatycznego otwierania po skończeniu programu zmywania można uznać za inteligentną. 

Czy małą kuchnię można urządzić w stylu hi-tech? 

Kuchnia w zabudowie to świetne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Dzięki takiej technologii można dobrać odpowiednią głębokość i wysokość szafek, a także zaplanować zabudowę urządzeń na małej przestrzeni. Oczywiście trzeba dobrać odpowiedni rozmiar urządzeń AGD. Mała zmywarka do zabudowy świetnie się sprawdzi. Można wybrać także płytę indukcyjną na dwie, a nie tylko cztery płyty grzewcze.   

Aranżacja kuchni w stylu high-tech przy wykorzystaniu funkcji smart to świetny wybór dla wymagających. Tym bardziej, że można sterować nie tylko pracą urządzeń, ale też roletami czy temperaturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *