Jak zadbać o widoczność dziecka na drodze

Jak zadbać o widoczność dziecka na drodze

Jak zadbać o widoczność dziecka na drodze?

Z radością obserwujemy, jak nasze dziecko rozwija się i dorasta. W tym czasie chcemy zagwarantować mu jak najlepsze warunki dla wszechstronnego rozwoju i zapewnić pełnię bezpieczeństwa nie tylko w domu. Z radością, ale także obawą i troską, wysyłamy dziecko do przedszkola, na pierwszą szkolną wycieczkę czy pozwalamy na samodzielne powroty do domu. W każdej z tych sytuacji zróbmy wszystko, aby nasze dziecko było jak najlepiej widoczne na drodze.

Stawiajmy na kolorowe ubrania

Nie da się ukryć, że kamizelki odblaskowe nie zawsze mamy przy sobie, a dzieci często o nich zapominają lub po prostu nie lubią ich nosić. Dlatego warto dla dziecka wybierać intensywnie kolorowe ubrania. Jasne, że granatowa czy ciemnozielona kurtka jest dużo praktyczniejsza, ale dziecko przy deszczowej i pochmurnej pogodzie jest w niej zupełnie niewidoczne, o czym sami dobrze wiemy, jeśli często bywamy w drodze – pieszy w ciemnej kurtce po zmierzchu jest zupełnie niewidoczny, a czasem także w dzień. Jeśli dziecko chętnie nosi kamizelkę, to świetnie, ale jeśli zdarza mu się o niej zapominać, to jaskrawa kurtka na przejściu dla pieszych będzie sygnałem ostrzegawczym dla kierujących samochodami. Pamiętajmy także o tym, że nawet jeśli dziecko jest pod naszą opieką na drodze, ale żadne z nas nie posiada widocznych odblasków, to jesteśmy w takim samym niebezpieczeństwie – warto więc albo nosić ze sobą zawsze kamizelkę, albo wyposażyć dziecko w jasną kurtkę lub z widocznymi odblaskami, np. na kieszeniach.

Odblaski jako element dziecięcej garderoby

Ubrania, które posiadają wszyte elementy odblaskowe, to świetny sposób na to, aby poprawić widoczność dziecka na drodze. Warto więc posiadać nie tylko kurtkę z odblaskami, ale również plecak, bluzę czy spodnie, jeśli wiemy, że nasze dziecko systematycznie wraca samo do domu szczególnie wieczorem, a o kamizelce zdarza mu się zapomnieć. W letniej garderobie odblaski mogą znajdować się na czapce z daszkiem czy spodenkach – jeśli mamy możliwość wyboru takich ubrań, to po nie sięgajmy.

Świecące buty, czyli dziecięce buty z odblaskami

Jak jeszcze poprawić widoczność dziecka na drodze lub czym zastąpić ubrania z odblaskami? – Świetnym rozwiązaniem są buty ze świecącymi podeszwami lub po prostu z wszytymi w nie odblaskami. Zazwyczaj znajdują się one w tylnej części buta, a także po bokach, bywa, że cała podeszwa jest odblaskowa – takie buty widoczne są już przez kierowców ze znacznej odległości nawet przy bardzo złych warunkach pogodowych, a my mamy pewność, że dziecko jest bezpieczne.

Co istotne, dziecięce buty z odblaskami są zazwyczaj również bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym i małe dzieci chętnie je noszą. Na pewno więc każde znajdzie swój wymarzony model. Te najmniejsze na pewno ucieszą się ze świecącej całej podeszwy, a te starsze mogą wybrać mniejsze odblaski w różnych częściach buta – każde z nich są tak samo widoczne i tym samym wpływają na większe bezpieczeństwo dziecka w drodze do domu. Bogaty wybór z butów z odblaskami dla dzieci znajduje się na stronie https://www.bartek.com.pl/buty-chlopiec-odblaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *