Modna jadalnia – 5 pomysłów na 2023

Modna jadalnia – 5 pomysłów na 2023

Modna jadalnia – 5 pomysłów na 2023

Urządzasz jadalnię, ale brakuje ci pomysłu? Zainspiruj się najnowszymi trendami! Na niedawnych mediolańskich targach, w trakcie których projektanci prezentują najnowsze rozwiązania dla naszych wnętrz, znalazło się miejsce na propozycje dla różnych pomieszczeń. Oczywiście wśród nich nie mogło zabraknąć również jadalni. Poznaj hity nadchodzącego 2023 roku.

Kuchnia i jadalnia jako całość

We współczesnych, raczej niewielkich mieszkaniach jadalnia często jest miejscem zagospodarowanym w salonie bądź w kuchni.  Oznacza to, że takie połączone pomieszczenie traktujemy często jako konieczność. W 2023 roku tego typu aranżacja będzie jednak niezwykle modna. Otwarta przestrzeń, jaką tworzy jadalnia połączona z kuchnią lub salonem, sprawia, że całe mieszkanie wydaje się bardziej przestronne. Od kilku sezonów jest to szczególnie pożądane.

Styl japandi w jadalni

Estetyka japandi zawitała do naszych domów w zeszłym roku. Powstała w Japonii; łączy elementy charakterystyczne dla wnętrz z Kraju Kwitnącej Wiśni ze stylem skandynawskim w wyjątkowo minimalistycznym wydaniu. Jego podstawą jest dążenie do harmonii i symetrii, a także wykorzystanie naturalnych materiałów. Pozwala to osiągnąć wyjątkowy efekt eleganckiej prostoty.

Styl ten doskonale sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach. Proste, subtelnie wykończone stoły i krzesła do jadalni z naturalnego drewna, elementy z rattanu, trzciny czy kamienia wyglądają bardzo nowocześnie. Jednocześnie wnętrze, w którym się znajdują, sprawia bardzo przytulne wrażenie.

Pomieszczenie w stylu japandi kojarzy się też z ładem i porządkiem. Do elementów zaczerpniętych ze stylu skandynawskiego niewątpliwie należy obecność mebli pozwalających na wygodne przechowywanie. Nie może ich zabraknąć również w jadalni. Dzięki temu wszystko będzie zawsze na swoim miejscu, a wnętrze będzie czyste i poukładane.

Retro eklektyzm

Prawdziwym hitem nadchodzących sezonów będzie też połączenie elementów nowoczesnych z meblami i akcesoriami retro i vintage. Choć koncepcja ta nie jest nowością, w nadchodzącym roku będziemy tworzyć jeszcze śmielsze kompozycje niż do tej pory. Styl określany jako retro eklektyzm garściami czerpie z różnych epok. Kanapa z lat 60. z futurystycznym stolikiem i fotele z lat 80.? Jak najbardziej! Skandynawskie krzesła oraz stół rozkładany z motywami art déco? Czemu nie! Wszystko jest dozwolone. Od wielu lat bawimy się modą, łącząc ze sobą pozornie niepasujące do siebie ubrania. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy podobną filozofię zastosowali w naszych wnętrzach. Z pewnością nada im to oryginalnego i naprawdę niepowtarzalnego charakteru.

Krągłości i miękkie linie

Wzornictwo sprzed kilku dekad przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Do łask wracają nie tylko klasyczne meble czy wzory będące prawdziwymi ikonami designu. W 2023 roku znowu popularna będzie postmodernistyczna zabawa kształtem i kolorem.

Już teraz możemy obserwować pierwsze jaskółki tej mody. W jadalniach najbardziej rzucają się w oczy owalne lub jajowate stoły. W nadchodzących sezonach możemy się spodziewać jeszcze bardziej szalonych form. W jadalniach pojawią się meble o nieregularnych kształtach, których wspólnym mianownikiem będą miękkie, obłe linie.

Intrygujące, geometryczne formy będą zdobić także komody, szafki czy nowoczesne kredensy. To trend, który doda nowoczesnego charakteru, ale i wyjątkowego uroku nawet najbardziej minimalistycznej aranżacji. Na szczególną uwagę zasługują meble utrzymane w modnej kolorystyce – ciemna zieleń, granat, miodowe odcienie żółtego czy pudrowy róż doskonale komponują się z delikatnymi krągłościami.

Przytulnie i naturalnie

Niektóre spośród najgorętszych trendów na 2023 rok są bezpośrednią kontynuacją tych, które pojawiły się w poprzednich sezonach. Jednym z nich jest urządzanie całego wnętrza przy pomocy naturalnych materiałów. Również w nadchodzących miesiącach królować będą takie tkaniny jak wełna, len czy juta oraz meble wykonane z rattanu czy drewna o widocznej strukturze. Bliski kontakt z nimi przynosi radość i ukojenie, dzięki czemu nowoczesna jadalnia będzie przestrzenią sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu z najbliższymi osobami. To wnętrze, które naprawdę zbliża, jednocześnie prezentując się naprawdę stylowo.

zdjęcia: komfort.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *