Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w domach i salonach kosmetycznych. Ten gwarantuje nam błyszczące i zadbane paznokcie, a jednocześnie nie zabiera zbyt dużo czasu i nie wymaga niebotycznych nakładów finansowych. I choć często słyszy się o szkodliwości lakierów hybrydowych, to wbrew obiegowej opinii, manicure hybrydowy nie ma bezpośredniego wpływu na pogorszenie stanu paznokci, ale jego nieprawidłowe wykonywanie lub usuwanie, może nieść ze sobą pewne negatywne skutki.

Co zatem zrobić, gdy dopuścimy do zniszczenia paznokci? Mamy dla Was kilka niezwykle skutecznych wskazówek, które przygotowaliśmy we współpracy z redaktorką portalu GLOSSEI.PL! Zapraszamy do lektury!

Jak zregenerować paznokcie zniszczone po hybrydach?

Zniszczone paznokcie mogą być wynikiem wielu różnych czynników, poczynając od problemów hormonalnych, przez jadłospis ubogi w mikro i makroelementy, nieprawidłową aplikację produktów światłoutwardzalnych, aż do nazbyt częstego używania chemicznych substancji (np. acetonu kosmetycznego). Co zatem świadczy o tym, że nasze paznokcie są osłabione? Jeżeli zaobserwujemy, że stały się cienkie, łatwo się łamią, są kruche, a płytka zaczyna się rozdwajać, oznacza to że czas najwyższy dać im odpocząć od wszelkiego rodzaju stylizacji i wspomóc ich regenerację. Są to bowiem pierwsze i najczęstsze oznaki świadczące o pogorszeniu stanu paznokci, których nie powinniśmy lekceważyć. Już wtedy musimy zacząć reagować, aby poprawić ich zdrowie i przywrócić im dawną kondycję. Jak więc zacząć? Na początek warto rozpocząć stosowanie domowych zabiegów regeneracyjnych, np. minimum 1-2 razy w tygodniu przygotować kąpiel dla dłoni na bazie oliwy, miodu i cytryny, w której należy moczyć dłonie od 10 do 15 minut (więcej przepisów klikając tutaj: domowe maseczki na dłonie i paznokcie). Takie zabiegi nie zabierają dużo czasu, a przynoszą same korzyści i to już bo niedługim czasie stosowanie. Co zatem jeszcze możemy zrobić?

Jak odżywić paznokcie po hybrydach?

Gdy już rozpoczęliśmy stosowanie domowych sposobów na łamliwe paznokcie, kolejnym krokiem jest odstawienie preparatów, których składy opierają się na chemicznych komponentach. Musimy zatem odłożyć na bok lakiery do paznokci, a każdy z domowych obowiązków powinniśmy wykonywać w gumowych rękawiczkach. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup wysokiej jakości kremu do rąk, który należy stosować minimum 2-3 razy dziennie. Pamiętajmy, że w tym wypadku powinniśmy dobrać kosmetyk do danej pory roku – gdy jest cieplej, używajmy kremu lekkiego, który się szybko wchłania, a w zimne dni, sięgnijmy po krem tłusty o właściwościach ochronnych.

Taka profilaktyka nie tylko wspomoże regenerację samych dłoni, ale również odżywi słabe i zniszczone paznokcie. I choć wystarczy zaledwie kilkanaście dni aby zauważyć różnicę, to jednak nie wszystko co możemy zrobić. Kolejnym nieodłącznym elementem odżywienia dłoni i paznokci, jest zbilansowana dieta bogata w mikro i makroelementy. Powinniśmy zatem do naszego jadłospisu włączyć produkty spożywcze bogate w witaminę A, E, B1, B2, B3, B9 a także magnez, cynk, żelazo i fosfor. W ten sposób wspomożemy regenerację paznokci „od środka”, powodując, że wyrastająca płytka będzie zdrowia i wytrzymała.

1 thought on “Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

  1. Regeneracja paznokci po manicure hybrydowym jest niezwykle ważna. Warto postawić na dobrą pielęgnację płytki paznokcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *