Pokrowce na materac - dlaczego warto ich używać?

Pokrowce na materac - dlaczego warto ich używać?

Pokrowce na materac – dlaczego warto ich używać?

Rosnącą popularnością cieszą się pokrowce na materac. Nie można mieć żadnych wątpliwości co do tego, że są one bardzo praktyczne. Stąd też ich zainteresowanie nimi wciąż będzie rosło. Dlaczego warto ich używać?

Bo wypadki się zdarzają

Ochraniacz na materac ma za zadanie zabezpieczyć go przed zabrudzeniami. Głównie chodzi o rozlane przez przypadek płyny lub wypadki, które mogą się przydarzyć najmłodszym… i tym trochę większym. Pokrowiec na materac umożliwia szybkie wyczyszczenie materaca. Po prostu zabrudzony pokrowiec ściąga się i wkłada do pralki, sam materac powinien jednak pozostać czysty, bo wilgoć się do niego nie przedostaje. Dzięki temu można bardzo szybko posprzątać i nie trzeba czekać aż materac wyschnie. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, których materacyk może po prostu nie zdążyć wyschnąć przed następną drzemką. Jeśli materac nie jest przykryty pokrowcem, to wylana ciecz może wniknąć w niego bardzo głęboko. W związku z tym jej usunięcie jest wyjątkowo trudne – o ile jest w ogóle możliwe. Zdarza się, że nieprzyjemny zapach jeszcze długo unosi się znad materaca, nawet gdy plama już wyschła, co jest dowodem na to, że zabrudzenie rzeczywiście wciąż jest obecne, nawet jeśli na powierzchni materaca już nie jest widoczne. Użycie pokrowca to mądry sposób na to, by się odpowiednio zabezpieczyć przed takimi uciążliwymi plamami.

Bez kurzu

Łóżko to doskonałe miejsce dla rozwoju roztoczy i innych pasożytów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi. W pościeli i na materacu może odkładać się kurz i martwy naskórek, które stanowią ich pożywienie. Jednak wypranie całego materaca jest wyjątkowo trudne i uciążliwe. Najczęściej trzeba robić to metodą prania ekstrakcyjnego, ale rzadko kto ma w domu odpowiedni sprzęt. Oznacza to, że w przeciętnym domu materac jest czyszczony albo sporadycznie, albo wcale. Dlatego też warto sięgnąć po ochraniacz na materac. To właśnie on zakryje go i będzie zbierał na sobie kurz i ewentualne zabrudzenia. A z racji tego, że łatwo go wyprać, to szybko można pozbyć się kurzu i znów wprowadzić do swojego łóżka higieniczną czystość.

Ochrona przed zniszczeniem

Materace mają też tendencję do tego, że podczas ich używania niszczy się ich zewnętrzna powłoka. Z czasem mogą pojawić się na niej charakterystyczne kuleczki zmechaceń. Są one nieestetyczne i mogą świadczyć o miejscowym zmniejszeniu grubości materiału. W tym wypadku też może przydać się dobry pokrowiec. Dzięki niemu powłoka materaca będzie ochraniana i ona sama nie będzie ulegała zniszczeniom. To z kolei oznacza dłuższą żywotność materaca.

Szeroki wybór materacy oraz pokrowców na materace dostępny w sklepie internetowym https://drmaterac.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *