Jakie akcesoria warto kupić do kuchni

Jakie akcesoria warto kupić do kuchni

Jakie akcesoria warto kupić do kuchni?

Każda kuchnia powinna być pomieszczeniem praktycznym. Spędzamy w niej wiele czasu i wykonujemy przeróżne prace. Aby gotowanie było łatwiejsze i zajmowało mniej czasu, warto skompletować odpowiednie akcesoria kuchenne.

Jak zorganizować kuchnię, aby była wygodna?

O tym, czy dana kuchnia będzie wygodna zdecyduje przede wszystkim układ mebli oraz oświetlenie. Obecnie najczęściej wybiera się meble na wymiar, które można dowolnie projektować. Należy więc zadbać o to, by było dużo miejsca do przechowywania akcesoriów takich jak kubki czy talerze. Oprócz tego powinna być możliwie duża powierzchnia blatu roboczego. Będzie można tam ustawić ekspres do kawy, chlebak i stojak na sztućce. Blat roboczy potrzebny jest jednak przede wszystkim do tego, by swobodnie obrabiać na nim produkty przed gotowaniem.

Podstawowe akcesoria kuchenne

W każdej kuchni niewątpliwie powinny być solidne garnki i patelnie. Garnki najlepiej jest kupować w całych kompletach, gdzie będą różne rozmiary garnków oraz rondel. Bardzo przydatny będzie także solidny czajnik nierdzewny (dostępny tutaj). Ponadto warto nabyć dobre noże, w różnych rozmiarach i kilka desek do krojenia. Obecnie w sklepach dostępne są deski drewniane, bambusowe, szklane czy plastikowe. Każda z nich ma inne zastosowanie i może okazać się bardzo przydatna. W każdej kuchni powinny znaleźć się także chochle, łyżki cedzakowe, rozcieraczka i łopatki. Warto przeznaczyć sobie także oddzielną szafkę na akcesoria do pieczenia. Można tam będzie trzymać blachy, formy, tortownice, naczynie żaroodporne, wałek do ciasta, foremki i papier do pieczenia. Jeśli chodzi o inne akcesoria potrzebne w kuchni to z pewnością trzeba wymienić: durszlak, sitka, trzepaczkę, praskę do ziemniaków, młynek do pieprzu. Warto też mieć specjalne pojemniki na przyprawy. Pod ręką powinny być też kubki o różnej wielkości, w których zrobimy herbatę czy budyń (szeroka oferta kubków dostępna tutaj).

Akcesoria dodatkowe, które warto mieć

W ostatnim czasie bardzo popularne są szklanki termiczne (sprawdź tutaj), z uwagi na ich dużą trwałość i praktyczność. W każdej kuchni oprócz szklanek i kubków warto mieć także kieliszki. Gdy przyjdą goście na kawę z pewnością przyda się patera i łopatka albo szczypce do ciasta. Nie można też zapominać o ładnych i trwałych tekstyliach kuchennych. Niezwykle istotne są podkładki na stół, serwetki, obrus, fartuchy kuchenne oraz bawełniane ściereczki. Drobne przyrządy takie jak otwieracze czy korkociągi dobrze jest zawiesić na specjalnym relingu umieszczonym pod szafkami górnymi. 

1 thought on “Jakie akcesoria warto kupić do kuchni?

  1. Pingback: Które akcesoria kuchenne ułatwią nam codzienne gotowanie? – Olivkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *