Kosmetyki do makijażu oka – 4 niezbędniki

Kosmetyki do makijażu oka – 4 niezbędniki

Kosmetyki do makijażu oka – 4 niezbędniki

Makijaż oczu, nawet subtelny, potrafi całkowicie odmienić wygląd, dodając spojrzeniu blasku, a noszącej go osobie – pewności siebie. Po jakie kosmetyki sięgnąć, aby zatuszować niedoskonałości i podkreślić piękno oczu? Oto cztery niezbędniki.

1.    Baza

Baza pod cienie jest często pomijanym elementem makijażu oka, ale warto poświęcić chwilę na jej aplikację, aby uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt końcowy. Na przygotowaną w ten sposób skórę będzie o wiele łatwiej nałożyć cienie, które też będą w tym wypadku znacznie trwalsze. Stosowanie bazy jest zalecane szczególnie przy cerze tłustej oraz bardzo jasnej lub bardzo ciemnej karnacji – w ich przypadku kolor cieni nałożonych bezpośrednio na skórę może znacząco odbiegać od tego pożądanego, prezentowanego na opakowaniu produktu.

2.    Paleta cieni

To właściwie podstawowe „narzędzie”, jeśli chodzi o malowanie oczu. Wybór jest tutaj ogromny, jednak należy pamiętać, by kolor palety cieni dobrać odpowiednio do swojej karnacji i barwy oczu. Cienie dostępne są ponadto w różnej formie. Najpopularniejsze, ze względu na łatwość aplikacji i blendowania, są te prasowane. Nie musisz się jednak ograniczać tylko do nich – w zależności od swoich upodobań możesz sięgnąć też po cienie sypkie, płynne, w postaci kremu lub kredki.

3.    Kredka do oczu

No właśnie – kredka do oczu to kolejny niezastąpiony kosmetyk, z którego warto korzystać, wykonując makijaż. Za pomocą namalowanej na górnej powiece kreski podkreślisz (lub skorygujesz) kształt oka, a także optycznie je powiększysz. Jasną i delikatną kreskę możesz wykonać również na dolnej powiece. Zawsze pamiętaj o odpowiednim doborze barwy kredki – niewłaściwy kolor może całkowicie zniweczyć efekt końcowy.

4.    Tusz do rzęs

To kolejny absolutny „must-have”, jeśli chodzi o makijaż oczu. W zależności od potrzeby pomoże wydłużyć, zagęścić lub podkręcić rzęsy. Poza składem czy barwą samego tuszu w tym wypadku istotny jest także aplikator: długość i kształt szczoteczki powinien odpowiadać wielkości i kształtowi oka, tak aby nałożenie produktu było maksymalnie proste i skuteczne.

Szeroki wybór kosmetyków do makijażu oka znajdziesz w sklepie internetowym Eveline.pl. Odwiedź go i znajdź produkty najlepsze dla siebie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *