Generator pary – w czym przewyższa żelazko

Generator pary – w czym przewyższa żelazko

Generator pary – w czym przewyższa żelazko?

Prasowanie jest jednym z najmniej lubianych zajęć domowych. Chętniej zabierany się za mycie okien, gotowanie, sprzątanie, ale prasowanie? Na samym końcu! Jeżeli mamy do wyprasowania zaledwie kilka bluzek czy koszul, to jeszcze można się z tym uwinąć, ale gdy mamy dużą rodzinę, a prania jest automatycznie więcej? Dla niektórych może to brzmieć jak wstęp do horroru, ale jest ku temu rozwiązanie! Generatory pary szturmem zdobywają popularność i rzeszę zwolenników. Poznaj czym jest generator pary i dlaczego zmieni Twoje podejście do prasowania już od pierwszego użycia.

Czym jest stacja pary?

Generator pary to w skrócie zaawansowane żelazko. Wytwarza kilkakrotnie albo kilkanaście razy więcej pary niż tradycyjne żelazko oraz wtłacza ją głębiej, przez co włókna tkanin są rozluźniane i wracają do swojej naturalnej struktury. Wszystkie zagięcia znikają już po pierwszym przejechaniu po nich stopą generatora pary. W aspekcie wizualnym to co się rzuca w oczy to znacznie większe wymiary – pojemnik na wodę jest znacznie większy, bo zapotrzebowanie na parę powstającą z wody jest wyższe. Aby nie biegać co chwilę pod kran aby uzupełnić jej poziom producenci tych urządzeń postawili na większy i najczęściej odłączany zbiornik. Dodatkowo, dzięki temu że znajduje się on w oddzielnej części, stacji bazowej, a nie w stopie generatora jest ona o wiele lżejsza i dłoń nie męczy się. Dla kogo najbardziej przyda się generator pary zatem?

Dla prasujących często i dużo

Jeżeli prasujesz rzadko i tylko niektóre z ubrań, żelazko będzie wystarczającym rozwiązaniem. I tak poradzisz sobie z nim w kilka minut. Jednakże jeżeli prasujesz kilka razy w tygodniu i jest to kilka do kilkunastu ubrań, co przekłada się na około godzinę pracy, zastanów się nad zakupem stacji pary. Produkt ten znacznie skróci czas prasowania, ponieważ nie musisz wielokrotnie przesuwać stopą urządzenia po tkaninie – silna para wyprostuje ją najczęściej za pierwszym pociągnięciem. Wysokie ciśnienie wyrzutu pary przyda się tez podczas prasowania w pionie – na przykład firanek już zawieszonych na karniszu, aby uniknąć zgięć powstających podczas przesuwania długich firanek na desce.

Dla lubiących komfort pracy

Co tu dużo mówić, satysfakcja z prasowania generatorem jest także wysoka. Ujrzenie wyprasowanej tkaniny po jednym pociągnięciu, podczas gdy żelazkiem musiałabyś przesuwać kilkanaście razy i podkręcając jego temperaturę do granic ryzykując możliwe przypalenie na pierwszy rzut okaz wygląda jak scenariusz z filmu sci-fi. Ale na szczęście nim nie jest, a Twój generator pary takie cuda będzie serwował Ci podczas każdego użycia. Dodatkowo, najnowsze modele automatycznie dobierają temperaturę stopy do prasowanej tkaniny i ilość pary. Twoje działanie obejmuje jedynie włączenie żelazka, uzupełnienie wody i cieszenie się szybkimi rezultatami.

Dla wymagających najlepszych efektów

Jeżeli masz ubrania które są z trudniejszych tkanin, takich jak plisy czy delikatne koronki i zależy Ci na zachowaniu ich pierwotnego wyglądu lub też dbasz o nienaganny wygląd biznesowy Twoich koszul i korzystasz z pralni chemicznej – generator pary też będzie pomocny. Stacja pary może być używana do prasowania w pionie. Dzięki temu plisy będą wyglądały schludnie ale nie stracą swoich celowych zagnieceń, falbanki i koronki zyskają na puszystości i nie będą sztucznie wyprasowane na blachę, co czasami może wyglądać komicznie. Garnitury też będą wyglądały nienagannie a dodatkowo unikną wyświecenie.

Generator pary posiada funkcjonalności wielokrotnie przewyższające działanie  zwykłego żelazka parowego. Gdy wypróbujesz prasowanie generatorem pary chociaż jeden raz, już raczej nie wrócisz do tradycyjnego żelazka parowego – potwierdzają to rosnące statystyki sprzedaży stacji pary.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *