Kremy Nivea – dlaczego tak chętnie po nie sięgamy

Kremy Nivea – dlaczego tak chętnie po nie sięgamy

Kremy Nivea – dlaczego tak chętnie po nie sięgamy?

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby kultowego kosmetyku w niebieskim opakowaniu z białym logo. Krem Nivea, gdyż o nim mowa, to produkt, po który równie chętnie sięgają kobiety, jak i mężczyźni. I to już od pokoleń! Co sprawia, że pomimo natłoku innych, konkurencyjnych artykułów kosmetycznych, nadal cieszy się tak wielką popularnością?

Z nutką polskości w tle

Na początek – ciekawostka. Pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale do powstania kremu Nivea przyczynił się nasz rodak – dr Oskar Troplowitz. Wspólnie z dermatologiem Paulem Gersonem Unną oraz chemikiem Izaakiem Lifschütz’em opracowali naturalny emulgator, czyli euceryt, który był nowością w branży kosmetycznej. Trzej panowie, oprócz tego, że wynaleźli nowy składnik, to dodatkowo stworzyli emulsję kosmetyczną będącą połączeniem gliceryny, kwasu cytrynowego, panthenolu, wody i substancji zapachowej, otrzymując nic innego jak słynny do tej pory krem Nivea – https://www.clineo.pl/twarz/pielegnacja/kremy/nivea/. Wszystkie składniki, z jakich powstał kosmetyk, tworzyły jednolitą, wręcz aksamitną konsystencję o wyjątkowych właściwościach kosmetycznych, która wówczas była dostępna wyłącznie na specjalne zamówienie – i to w aptece. Krótko po tym, kremy Nivea trafiły do masowej produkcji. I pomimo upływu wielu lat, nadal cieszą się niezmienną recepturą.

Rozpoznawalność – jednym z kluczowych czynników 

Jak się okazuje, początkowo krem wyglądał inaczej niż teraz. Jasną puszkę z finezyjnymi, kolorowymi zdobieniami dopiero po 14 latach produkcji zamieniono na monochromatyczne opakowanie, jakie znamy dziś. Taki wygląd utrzymano do dziś, przez co w ponad 170 krajach krem Nivea uchodzi za najbardziej rozpoznawalny.

Zoom na skład

Ta charakterystyczna dostrzegalność nie jest jedynym czynnikiem decydującym o jego niezmiennej popularności. Przemawia za tym również wyjątkowy skład, wolny od wszelkich składników konserwujących, przez co może być stosowany nawet u dzieci. Kremy Nivea nie podrażniają skóry. Wręcz przeciwnie, łagodzą wszelkie zmiany skórne, gdyż zawierają panthenol i glicerynę, która dodatkowo nawilża i odżywia. Co więcej, formuła kosmetyku nie posiada sztucznych barwników, które powszechnie stosowane w konkurencyjnych, drogeryjnych produktach stanowią częste źródło alergii i uczuleń. Do tego dochodzi piękny, urzekający zapach, stanowiący połączenie kwiatowych olejków eterycznych.

Kremy Nivea, ze względu na swój wyjątkowy skład, cieszą się bogatym zastosowaniem. Nie tylko pielęgnują skórę, dbając o ich odpowiednie nawilżenie, ale również pobudzają wytwarzanie lipidów. Jednym słowem, zapewniają piękny wygląd i kondycję skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *