Meble, które wniosą do wnętrza powiew luksusu

Meble, które wniosą do wnętrza powiew luksusu

Umeblowanie mieszkania lub domu to nie lada wyzwanie. Meble powinny być spójne ze stylem wnętrza, pasować do niego kolorystycznie, ale też pełnić różnorakie funkcje praktyczne. Przy tym powinny być wygodne i zwyczajnie ładne. Niektóre meble są obowiązkowe: łóżko, krzesła, stół, szafy i szafki. Inne kupujemy, gdy chcemy sprawić, by dom wyglądał na luksusowy. Przygotowaliśmy trzy propozycje takich mebli.

Fotel – mebel nie tylko do salonu

Fotele są meblami dość często widywanymi w domach. Na ogół trafiają w pobliże stolików kawowych w salonie i trzeba przyznać, że tam bardzo dobrze pasują. Jednak fotel tradycyjny to mebel, który doskonale nadaje się do odpoczynku w pojedynkę. Miękki, rozłożysty, z szerokimi podłokietnikami jest niemym zaproszeniem na popołudniowy relaks. Tego rodzaju fotele zapewniają bardzo dużą wygodę i świetnie sprawdzają się w sypialni lub bibliotece, a także w gabinecie. Można w nich czytać, drzemać, oglądać telewizję lub… grać na konsoli.

Pojedynczy fotel bardzo wyraźnie wyznacza strefę prywatności i choćby z tego względu warto rozważyć jego zakup. Na takim fotelu zmieści się przecież tylko jedna osoba. Wyjątkiem mogą być dzieci, ale i one z czasem zrozumieją, że fotel to tradycyjny mebel do odpoczynku w pojedynkę.

Konsola do łazienki – nowy wymiar luksusu

Konsola postrzegana jest jako mebel do ekskluzywnych i dużych wnętrz. Często widuje się ją

w salonach, jadalniach, na tarasach, a także w holach. Jej przeznaczenie jest dość proste – ma stać pod ścianą i pełnić funkcję ozdobną. Konsola jest bowiem rodzajem bardzo wąskiego stolika (klasyczna konsola ma szerokość półki), z reguły ustawianego przy ścianie. Często też nazywana jest stolikiem bocznym, na którym ustawia się kwiaty, świece, lampiony lub zdjęcie w ramkach.

Meble konsola do łazienki to dość nowa propozycja do wnętrz, która bardzo szybko zyskała uznanie. Tradycyjna konsola ma jeden blat, ale nowoczesne rozwiązania przewidują miejsce na dodatkowy w środkowej lub dolnej części mebla. W łazience konsole pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale też praktyczne – najczęściej ustawia się na nich podręczne kosmetyki, a jeśli w pomieszczeniu jest okno, także kwiaty.

Ponieważ konsole z reguły mają bardzo luksusowy charakter, ustawienie takiego mebla w łazience determinuje charakter wnętrza.

Wózek barowy na kółkach – zawsze na miejscu

Elegancki wózek barowy to mebel, który sprawdzi się przede wszystkim w dużych wnętrzach. Jego niecodzienny charakter idzie w parze z bardzo dużą funkcjonalnością. Składający się z dwóch blatów (górnego i dolnego) wózek jest niezastąpionym meblem podręcznym w gabinecie, salonie, sypialni a nawet łazience. Latem będzie dodatkowym stolikiem na tarasie lub w ogrodzie, o ile dysponujemy utwardzonym podłożem, po którym wózek będzie mógł przejechać.

Dlaczego warto mieć wózek? Przyda się zarówno na co dzień, jak i przy organizowaniu przyjęcia. Jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem niż stolik przenoszony z miejsca na miejsce. Stanowi podręczny magazyn, który w każdej chwili można przesunąć w inne miejsce. Jest też swoistym rodzajem na podkreślenie statusu majątkowego. Wózki barowe bowiem bardzo mocno kojarzą się z ekskluzywnymi przestronnymi wnętrzami w stylu nowoczesnym lub glamour. Raczej nie uświadczymy ich w małych mieszkaniach.

Więcej luksusowych mebli można znaleźć w sklepie: https://alilainteriors.pl.

Artykuł gościnny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *