Talerze obiadowe i deserowe

Talerze obiadowe i deserowe – na czym serwować obiad na tarasie?

Lato sprzyja aktywnościom na zewnątrz i część naszych domowych czynności, takich jak gotowanie czy spożywanie dań przenosi się na taras. Warto wykorzystać słoneczne, ciepłe dni na celebrowanie posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. Jak ich ugościć? Podpowiadamy, jaka zastawa sprawdzi się podczas obiadów czy kolacji na tarasie.

Talerzyki jednorazowe – aluminiowe lub papierowe

Kiedy planujemy piknik, możemy zaopatrzyć się w jednorazową zastawę stołową tj. papierowe lub aluminiowe talerze obiadowe i deserowe, a do nich kubki czy sztućce. Jest to ciekawa opcja, gdy nie chce nam się sprostać po grillu albo planujemy spotkanie w pewnej odległości od domu. Czasem po prostu łatwiej wyrzucić brudne naczynia niż je umyć.

Jednak ta opcja, choć ma swoich zwolenników, to bardziej nadaje się na ognisko w terenie niż do użytku w domu. Często przecież zmieniamy tylko miejsce spożywania obiadu, przenosząc się z jedzeniem na taras. Nie chcemy zmieniać zastawy, lecz zainwestować w coś, co będzie odpowiednie latem i… zostanie z nami na lata.

Klasyczna biała zastawa – doskonały wybór na taras

Klasyczna biel nigdy nie wychodzi z mody, pasuje zawsze i wszędzie. Dlatego z powodzeniem możesz wykorzystać jasne talerze obiadowe i deserowe oraz kubki z zestawu, gdy wyprawiasz przyjęcie na tarasie.

Zakup białego lub kremowego zestawu opłaca się ze względu na jego uniwersalność i ponadczasowość. Ale nie tylko – na jasnym tle ładnie wygląda każde danie, zwłaszcza wiosenne i letnie sałatki pełne kolorowych warzyw. Biała zastawa odznacza się na tle kwiecistych obrusów lub drewnianych mebli tarasowych, dlatego jest idealnym wyborem na lato.

Malownicze talerze inspirowane ogrodem

Chcesz maksymalnie podkreślić letnie wibracje i wspaniały wakacyjny klimat? Zrobisz to z pomocą kolorowych, kwiecistych talerzy obiadowych i deserowych, które idealnie komponują się z sielskim wyglądem ogrodu o tej porze roku.

Tutaj wybór jest spory, a ciekawą propozycją są talerze z dekorami kwiatów – lawendy, krzewuszki, róży, werbeny czy magnolii. Oczywiście będziesz z nich korzystać przez cały rok, jednak niezwykle urokliwie zaprezentują się podczas garden party w promieniach słońca.

unuxjzfccqaqllv.png

Piękne letnie zestawy talerzy obiadowych i deserowych można wzbogacić o inne dekoracje stołu. Na pewno niezastąpione w czasie ciepłych dni okażą się karafki na napoje i patery z przykryciem. Zabezpieczą one napoje i ciasta przed spragnionymi słodyczy owadami. Do tego, jeśli będą wykonane z transparentnego szkła, wyeksponują kolory soków, lemoniad czy ciast z wielkobarwnymi galaretkami i owocami.

Latem, taras staje się nie tylko miejscem wypoczynku, ale też rodzinnych spotkań przy obiedzie, kolacji lub innej okazji. Warto wybrać zastawę, która będzie ładna i solidna, a swoim designem wpisze się w wakacyjny klimat ogrodu.

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *