Nowoczesne baterie prysznicowe - na jakie funkcje warto postawić

Nowoczesne baterie prysznicowe - na jakie funkcje warto postawić

Nowoczesne baterie prysznicowe – na jakie funkcje warto postawić?

Niezależnie od tego, czy bierzemy szybki natrysk z rana, czy relaksujący prysznic wieczorem, będzie on o w wiele przyjemniejszy, kiedy zyskamy nad nim pełną kontrolę. Umożliwić to mogą nowoczesne baterie prysznicowe, wyposażone w szereg niezwykle praktycznych funkcji. Jakich dokładnie?

Twój idealny kontroler prysznicowy – rodzaje baterii

Armatura łazienkowa to niezwykle zróżnicowany asortyment, dlatego wybór tej najlepszej, nie zawsze jest prosty. Do wyboru mamy baterie prysznicowe podtynkowe i natynkowe, baterie jednouchwytowe lub dwu, a nawet baterie wyposażone w specjalny kontroler, jak ma to miejsce w przypadku baterii Grohe SmartControl. Warto tutaj przemyśleć kwestię montażu i związanej z tym wygody użytkowania poszczególnych baterii. W przypadku mniejszych kabin dobrym rozwiązaniem są baterie prysznicowe podtynkowe, które po prostu zabierają mniej miejsca.

Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na taki montaż, bo wymaga on większej ingerencji w ścianę, co wiąże się często z większymi kosztami i koniecznością przeprowadzenia remontu. Jeśli natomiast cenimy sobie zarówno stylowy design, jak i wygodę, warto postawić na te baterie, które oferują nieco więcej pod kątem kontroli przepływu wody. I na szczęście baterie prysznicowe natynkowe także je oferują, zwłaszcza te z oferty marki Grohe.

Baterie prysznicowe z termostatem i z czym jeszcze?

Przechodząc do funkcjonalności, trzeba by najpierw odpowiedzieć na pytanie: jakie unowocześnienia mogą posiadać baterie prysznicowe? Może niektórych to zaskoczyć, ale pod względem praktyczności, ekonomii i ergonomii, współczesne baterie prysznicowe przypominają technologię niemal kosmiczną. Z pewnością nie jednej osobie obiło się o uszy o sprawie recyklingu wody na stacjach kosmicznych, gdzie nawet pot i uryna są filtrowane i ponownie wykorzystywane. Oczywiście nowoczesne baterie prysznicowe nie działają w ten sposób, ale pozwalają na znaczącą kontrolę nad przepływem wody, siłą jej strumienia, temperaturą, a nawet ilością jej zużycia – a wszystko to w niezwykle prosty sposób. Jak to możliwe?

Nowoczesne baterie prysznicowe - na jakie funkcje warto postawić

Odpowiedzią są tutaj innowacyjne technologie, które za sprawą zastosowania nowoczesnych perlatorów, przycisków kontrolnych oraz termostatu, pozwalają na pełną kontrolę przepływu wody, wraz ze stałym ustawieniem jej temperatury. W przypadku baterii Grohe z termostatem, mamy także możliwość włączenia ogranicznika temperatury, co pozwala uniknąć przypadkowego poparzenia. Przy czym baterie te zapewniają utrzymanie tej samej temperatury przez cały czas trwania kąpieli.

Design baterii prysznicowych

Funkcjonalność nowoczesnych baterii idzie w parze z ich nowoczesnym designem. Do wyboru mamy armaturę o niezwykle zróżnicowanym wzornictwie – zarówno w przypadku baterii natynkowych, jak i podtynkowych. Ciekawą propozycją są np. okrągłe jednouchwytowe baterie podtynkowe Vitra P/T X-Line. Równie interesujące są baterie prysznicowe natynkowe o przepięknych cylindrycznych kształtach.

Warto jeszcze w trakcie przeglądania asortymentu praktycznych i stylowych armatur zwrócić uwagę na rodzaj powłoki baterii, ponieważ to także jest jednym z elementów jej funkcjonalności. Jeśli producent zapewni nas o tym, że powłoka baterii jest trwała i odporna na zabrudzenia, to z pewnością utrzymanie jej w czystości i pięknym stanie będzie o wiele prostsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *