Żaluzje fasadowe - ciekawa alternatywa dla rolet

Żaluzje fasadowe - ciekawa alternatywa dla rolet

Żaluzje fasadowe – ciekawa alternatywa dla rolet

Aranżacja okna ma olbrzymie znaczenie nie tylko dekoracyjne. Zapewnia poczucie prywatności, chroni domowników przed wzrokiem przypadkowych osób oraz nasłonecznieniem. Właściciel może sam regulować kąt wpadania i intensywność światła słonecznego, dzięki czemu ma pełny komfort przebywania w budynku.

Nowoczesne i eleganckie

Żaluzje fasadowe są nowoczesne i eleganckie. Dominują w budynkach biurowych, bankach, sklepach i pawilonach handlowych. Coraz częściej decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych. Żaluzje fasadowe montuje się na zewnątrz budynku, dlatego idealnie pasują do całości elewacji. Od rolet wewnętrznych odróżnia je nie tylko miejsce montażu, ale także możliwość większego stopnia zaciemnienia. Lamele obraca się nawet o 180 stopni, ograniczając dowolnie kąt wpadania  i intensywność światła.

Niezawodność i trwałość

Trwałość zapewnia wykorzystanie aluminium j jako surowca  do lameli i prowadnic. Okap jest zrobiony z ocynkowanej blachy. Takie połączenie zapewnia niezawodność i trwałość konstrukcji na lata, niezależnie od warunków pogodowych.

Zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe to produkt dla osób chcą mieć idealną ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń latem i zaoszczędzić na klimatyzacji. Wyposażone są w profil wyciszający pracę systemu przy zamykaniu lameli i mogą być sterowanie ręczne lub elektryczne. Prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium, sworznie ze stopu cynku i aluminium. Konstrukcja jest lakierowana proszkowo, co oznacza, że jest trwała i odporna na wszelkie warunki atmosferyczne.

Ograniczenie przenikania światła

Duże okna przenoszą znaczną ilość energii cieplnej z promieniowania słonecznego do wnętrza zabudowań. W czasie upałów nie jest to korzystne, ponieważ pokoje szybko nagrzewają się i upał doskwiera domownikom nawet wewnątrz budynku. Konieczny jest wiatrak lub zaawansowana klimatyzacja. Posiadacze żaluzji fasadowych mają szczęście, ponieważ odpowiednie ustawienie żaluzji pozwala ograniczyć przenikanie światła do pomieszczenia. Ich zewnętrzne umieszczenie eliminuje rozpraszanie ciepła wewnątrz pomieszczenia z ogrzewanych listew.  Warto wiedzieć, że żaluzje fasadowe zatrzymują do 80% energii słonecznej nawet przed bezpośrednim wniknięciem w okna. Oznacza to spore oszczędności na  kosztach klimatyzacji, a nawet rezygnację z jej stosowania. Dzięki temu zmniejszają się rachunki za prąd. Inaczej mówiąc taka osłona działa jak izolacja i pomaga utrzymać komfortową temperaturę wnętrza bez względu na porę roku. Zamknięta żaluzja wycisza pomieszczenia.

Ochrona przed złodziejami

Według licznych badań już obecność żaluzji fasadowych odstrasza złodzieja. Warto wiedzieć, że mają one specjalne zabezpieczenia antywłamaniowe.

Użytkownicy żaluzji fasadowych wśród ich zalet wymieniają: ograniczenia wpadania promieni słonecznych do pomieszczenia, estetyczny wygląd, wyciszenie wnętrza, ochronę prywatności i ochronę przed włamaniem. Żaluzje  fasadowe dają możliwość oszczędności w kosztach energii.

 Więcej można znaleźć na https://www.systemysurma.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *