O czym musisz pamiętać, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym

O czym musisz pamiętać, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym

O czym musisz pamiętać, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym?

Mieszkanie to bardzo poważna inwestycja, dlatego podczas kupowania konkretnej nieruchomości warto skupić się na kilku aspektach. Przeznaczenie kilkuset tysięcy złotych na lokal, który nie spełni Twoich oczekiwań mogłoby bowiem okazać się dość dotkliwe. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, w sytuacji, gdy chcesz kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Obejrzyj mieszkanie przed zakupem

Obecnie zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest duże, szczególnie w przypadku większych miast. Czasami trzeba śpieszyć się z podejmowaniem decyzji o zakupie konkretnego lokalu, jednak nie należy zapominać o konieczności osobistego sprawdzenia wszystkich szczegółów. Inwestycja w mieszkanie zazwyczaj pochłania oszczędności życia, dlatego przed zdecydowaniem się na daną nieruchomość należy dokładnie obejrzeć ją na żywo.

Dobrym nawykiem jest ustalanie wizyt w mieszkaniach na godziny, w trakcie których w dalszym ciągu świeci słońce. Przy naturalnym świetle możesz zauważyć wszystkie niedociągnięcia oraz sprawdzić, czy lokal jest wystarczająco jasny. Życie w zbyt ciemnych przestrzeniach jest nieekonomiczne i powoduje różne problemy, takie jak słabe doświetlenie roślin czy trudność w wykonywaniu codziennego makijażu. Oferty mieszkań znajdziesz na takich stronach, jak Euro Styl.

Dopełnij wszystkie formalności

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z koniecznością ustalenia wielu szczegółów. Takie nieruchomości mogą występować w stanie surowym, deweloperskim lub jako przestrzenie wykończone pod klucz. W umowie powinny znaleźć się dokładne informacje na temat wyposażenia mieszkania. Zdarza się bowiem, że poszczególne stany są definiowane w różny sposób, co prowadzi do komplikacji związanych z oczekiwaniami nabywcy a rzeczywistym wyglądem wnętrza.

Ważne jest także przeanalizowanie dodatkowych kosztów. Czasami istnieje możliwość dokupienia miejsca parkingowego lub garażu. Mieszkania w stanie surowym lub deweloperskim wymagają również dodatkowego przeznaczenia kilkudziesięciu tysięcy złotych, o czym należy pamiętać przed zdecydowaniem się na lokal bez wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *