Oprawy led – kiedy warto je wykorzystać

Oprawy led – kiedy warto je wykorzystać

Oprawy led – kiedy warto je wykorzystać?

Wiele opraw LED-owych daje szerokie możliwości wykorzystania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Są jednak miejsca, do których wyjątkowo dobrze pasuje zastosowanie opraw z oświetleniem LED. Oto one!

Oszczędność i funkcjonalność

Jedną z głównych przyczyn, dla których warto wykorzystać oprawy LED, jest oszczędność. Ten wyjątkowy rodzaj oświetlenia zyskał popularność dzięki niezwykłej żywotności, bo nawet do 50 tys. godzin. To jest 25 razy więcej niż tradycyjna żarówka. Do tego LED-y zużywają 90% mniej energii elektrycznej niż standardowe żarówki i 60% mniej w porównaniu do halogenów. LED-y wykazują się również znaczną odpornością na włączanie i wyłącznie.

Oświetlenie meblowe

Oprawy LED są powszechnie stosowane jako oświetlenie meblowe. Dzięki ich niewielkim rozmiarom oraz różnorodności opraw i konfiguracji, łatwo oświetlić nimi trudno dostępne miejsca. Za LED-ami przemawia też prostota montażu oraz funkcjonalność. Idealnie sprawdzają się przy blatach kuchennych, półkach w garderobie czy regałach i witrynach.

Na rynku znajduje się wiele rodzajów opraw LED-owych. Wersje wpuszczane są dyskretnie ukryte, dzięki czemu dają nastrojowy efekt. Oprawy podszafkowe w formie listwy świetnie sprawdzą się w kuchni przy oświetleniu blatów roboczych lub wnętrzach szaf. Istnieją opcje z klasycznym włącznikiem lub z czujnikiem ruchu. Ciekawym rozwiązaniem jest również montaż przypodłogowej bądź podsufitowej oprawy LED. Więcej rodzajów opraw LED-owych znaleźć można na http://gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oswietlenie-meblowe/oprawy-led.

LED-y w łazience

Łazienka to pomieszczenie, w którym często można spotkać LED-y. Lecz do tego pomieszczenia należy dobierać oświetlenie o specjalnych parametrach. Zalecane są tu lampy o odpowiedniej klasie szczelności (IP), aby były chronione przed wodą. Warto także zwrócić uwagę na współczynnik oddawania barw (CRI). Im jest on wyższy, tym lepszy będzie stopień odwzorowania kolorów.

Oświetlenie zewnętrzne

Wykorzystanie oświetlenia LED na zewnątrz niesie ze sobą wiele korzyści. Lampy te są wytrzymałe, energooszczędne i bardzo funkcjonalne. Zapewniają również odpowiednio silne światło W ten sposób zwiększają bezpieczeństwo na parkingach, ulicach, halach magazynowych czy obiektach z monitoringiem. Zewnętrzne oświetlenie LED-owe jest dostępne pod tym adresem: https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/.Różnorodność opraw LED jest na tyle duża, że można dopasować właściwe światło do praktycznie każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *