Oświetlenie w kąciku czytelniczym

Oświetlenie w kąciku czytelniczym – lampy, które warto wybrać

Miejsce na kącik czytelniczy można wygospodarować zarówno w salonie, sypialni, jak i nieopodal jadalni. Każdy z tych pomysłów ma rację bytu! Najważniejsze jest to, aby ta przestrzeń odpowiadała domownikom, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i aranżacji.

Kącik czytelniczy nie obejdzie się bez dobrze dopasowanego oświetlenia. Jakie lampy sprawdzą się w tym miejscu? Podpowiadamy kilka ciekawych rozwiązań.

Ograniczona przestrzeń nie musi być przeszkodą

Na kącik czytelniczy zazwyczaj przeznaczamy fragment przestrzeni z danego pomieszczenia. Może to być „kawałek” uszczknięty z wielofunkcyjnego salonu, skromnej sypialni czy też niezagospodarowane miejsce między jadalnią a salonem. Fakt, że miejsce wydaje się być dość ograniczone, nie musi stanowić przeszkody w praktycznym zagospodarowaniu kącika czytelniczego.

Potrzebne nam oświetlenie, które nada klimatu temu miejscu, a co najważniejsze, pozwoli na komfortowe czytanie o dowolnej porze, bez zbędnego nadwyrężania narządu wzroku. Postawmy zatem na skoncentrowane światło o neutralnej barwie.

Snop światła powinien wyraziście oświetlać książkę, którą akurat czytamy. Zapewni nam go np. kinkiet zamontowany na ścianie. Ciekawe propozycje kinkietów można znaleźć w ofercie https://lightplus.pl/. Kinkiet to modne, praktyczne i sprawdzone rozwiązanie. Lampa tego typu nie zajmuje zbędnie miejsca na podłodze, co jest jej atutem, szczególnie w ograniczonej przestrzeni. Wśród kinkietów można ponadto znaleźć efektowne modele, nowoczesne, minimalistyczne, ale i te bardziej rozbudowane, np. w wersji glamour. Wszystko po to, aby stylem dopasować je do aranżacji pomieszczenia, w którym zagoszczą.

Lampa podłogowa o kilku źródłach światła

Zamiast kinkietu można rozważyć instalację lampy podłogowej. Postawmy jednak na tę, która oferuje więcej niż jedno źródło światła. To główne skierowane jest ku górze i odpowiada za oświetlenie całego kącika czytelniczego. Na elastycznym ramieniu znajduje się za to niewielki punkt świetlny, który oferuje skoncentrowaną wiązkę światła. Cała przestrzeń staje się klimatyczna, przytulna i oczywiście należycie oświetlona, a czytanie staje się prawdziwą przyjemnością!

Tego typu oświetlenie potrafi zaskoczyć dekoracyjnością. Lampy podłogowe znajdziemy bowiem w wersjach prostych i minimalistycznych, ale i tych bardzo zdobnych. Błyszcząca podstawa, fantazyjny klosz czy dekoracyjne detale, np. szklane lub kryształowe elementy – to robi robotę!

Lampka biurkowa? Czemu nie!

Jeszcze jedna propozycja warta uwagi to wykorzystanie typowej lampki biurkowej. Wystarczy wygospodarować miejsce na skromny stoliczek, na którym zmieści się lampka biurkowa, kubek z ulubionym napojem, a nawet wazon w wersji mini ze świeżym bukiecikiem. Praktycznie, klimatycznie i wyjątkowo ciekawie!

Rozważmy każdą z tych propozycji. Sprawdźmy, która z nich lepiej sprawdzi się w danym wnętrzu, spełni nasze oczekiwania i będzie uzupełnieniem aranżacji całej przestrzeni, w której wygospodarowano miejsce na kącik czytelniczy. Inspiracji można również poszukać na stronie https://ihome24.pl/. W końcu ile osób, tyle pomysłów i potrzeb!

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *