Białe meble ogrodowe

Białe meble tarasowe – z czym je połączyć?

Wyposażenie ogrodu powinno być trwałe i wygodne, a przy tym ma wyróżniać się ciekawym wyglądem. Dzięki temu nadaje się do stworzenia przyjemnej strefy do wypoczynku na przykład na tarasie. Obecnie bez większego trudu da się spotkać rozwiązania utrzymane w rozmaitych nurtach i kolorystyce. Wśród nich wyróżniają się choćby meble ogrodowe w odcieniach bieli.

Na jakich tarasach wykorzystać takie wyposażenie? Z czym je najlepiej połączyć? Kilka inspiracji znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Białe meble ogrodowe – różne materiały a wyposażenie na taras

Białe krzesła, leżaki, ławki i stoliki pojawiają się w ogrodach nie od dziś – i od lat cieszą się olbrzymią popularnością i sympatią użytkowników. Łatwo da się znaleźć również konstrukcje dopasowane do rozmaitych oczekiwań oraz wymagających warunków zewnętrznych. Nie zapominajmy bowiem, że wyposażenie ogrodowe jest nieustannie narażone na rozmaite czynniki atmosferyczne. Dlatego musi być odporne na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne.

Z czego mogą być wykonane elementy wyposażenia ogrodowego? Można zdecydować się na produkty:

  • drewniane,
  • metalowe,
  • z tworzywa sztucznego (najlepiej polipropylenu lub technorattanu).

Wszystkie występują oczywiście w rozmaitych odcieniach bieli – spory ich wybór da się znaleźć choćby na stronie https://bazkar.pl/.

W jakich ogrodach wykorzystać białe meble ogrodowe?

Biel przywodzi na myśl czystość i elegancję. A z jakimi nurtami kojarzą się białe meble ogrodowe? Proste i syntetyczne wyposażenie o geometrycznych kształtach świetnie sprawdzają się w wielu nowoczesnych ogrodach. Da się z ich pomocą ciekawie ożywić przestrzenie klasyczne. Nie sposób też nie wspomnieć o chyba najpopularniejszych białych meblach ogrodowych – z charakterystycznymi przetarciami – czyli o wyposażeniu w duchu prowansalskim, które idealnie podkreśla styl tarasów śródziemnomorskich. Są delikatniejsze, ażurowe, często wykonane z drewna lub metalu. Inspiracji w tym temacie warto poszukać na stronie https://ihome24.pl/.

Z jakimi kolorami łączyć białe meble na tarasie?

Jak wykorzystać biel w ogrodzie? Można zdecydować się na stworzenie przestrzeni monochromatycznych – jasnych i eleganckich. Białe meble to jednak produkty uniwersalne, które da się połączyć z wieloma innymi kolorami (choćby w formie tekstyliów: poduszki, markizy, dywaniki). Bywa to zestawienie gładkich powierzchni w czystych barwach lub wykorzystanie wzorów geometrycznych.

Jakie warianty wybrać? W nowoczesnych ogrodach stosuje się niejednokrotnie opcje kontrastowe – biel świetnie prezentuje się z odcieniami błękitu lub granatu (również w odmianach stylu marynistycznego). Można też stawiać na zestaw z fioletami, turkusami czy zielenią, której przecież w ogrodach zdecydowanie nie powinno zabraknąć. Daje to olbrzymie spektrum opcji do zbudowania idealnej przestrzeni do wypoczynku.

Piękny i funkcjonalny taras z białymi meblami

Białe meble w ogrodach to nic nietypowego. Dodają elegancji, budują nietuzinkowy klimat, a także… tworzą bazę do wykorzystania innych barw – zgodnie z prywatnymi upodobaniami i indywidualnym gustem.

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *