Panthenol maść dla dzieci na odparzenia, dlaczego warto ją wybrać?

Panthenol maść dla dzieci na odparzenia, dlaczego warto ją wybrać?

Panthenol maść dla dzieci na odparzenia, dlaczego warto ją wybrać?

Kiedy rodzi się dziecko, mama dostrzega jak kruche i delikatne jest  maleństwo. Maluszek potrzebuje czułości rodziców i oczywiście odpowiedniej pielęgnacji. Przez pierwszy rok życia niemowlę cały czas ma założoną pieluszkę. Dziecko zaczyna korzystać z nocnika po ukończeniu 1. roku życia, najczęściej między 15-18 miesiącem życia. Nie oznacza to, że od razu załatwia swoje wszystkie potrzeby fizjologiczne do nocniczka, najczęściej pielucha potrzebna jest nawet po ukończeniu 2 roku życia. W tym czasie trzeba szczególnie zadbać o delikatną skórę dziecka.

Delikatna skóra niemowlęcia

Skóra na pośladkach niemowlęcia jest bardzo delikatna. Dziecko cały dzień przebywa w pieluszce, więc skóra ma kontakt z moczem i kałem. Dlatego ważne jest częste sprawdzania stanu pieluszki i wietrzenie pośladków – pozwolenie dziecko, aby przez kilka minut przebywało bez pieluszki. Dla maluszka, który ma 4-12 miesięcy jest to ogromna frajda, ponieważ bawi się wtedy swoimi nóżkami. Najważniejsze w pielęgnacji skóry niemowlęcia są: dobrej jakości chusteczki nawilżające i krem „do pupy” zawierający składniki łagodzące podrażnienia skóry. Rozwiązaniem może być  krem na odparzenia Panthenol.

Skład maści Alpanten  

Panthenol maść ochronna dla dzieci, chroni skórę dziecka przed wystąpieniem odparzeń pieluszkowych.  W skład  maści Alpanten wchodzi nie tylko panthenol, ale także olej z migdałów, awokado oraz rokitnika, lanolina, alantoina oraz witaminy A+E, które wspomagają regenerację delikatnej skóry dziecka. Ekstrakt z rumianku działa przeciwzapalnie. Lab4baby Alpanten może jest często wybierany do pielęgnacji brodawek sutkowych u matek karmiących piersią.

Czym jest panthenol i jak działa na skórę dziecka?

Panthenol, inaczej prowitamina B5 – substancja organiczna z grupy alkoholi, występująca w ludzkiej skórze, włosach i paznokciach. Jest niezbędna do ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Podstawowym działaniem panthenolu jest poprawa nawilżenia skóry. Oznacza to, że  zmniejsza świąd i zabezpiecza skórę przed rozwojem stanów zapalnych. Pantenol przyspiesza gojenie drobnych ranek, zadrapań i otarć.  Przy pieluszkowym  zapaleniu skóry często dochodzi do otarć i podrażnień. Panthenol dla dzieci jest głównym składnikiem w kosmetykach do pielęgnacji skóry wrażliwej i podrażnionej.  Alpanten maść wspiera naturalne procesy regeneracyjne oraz normalizuje funkcje skóry. Łagodzi, nawilża, natłuszcza, koi i uelastycznia skórę, co zapobiega suchości i swędzeniu skóry.  Panthenol na odparzenia to znakomita ochrona przed  czynnikami drażniącymi, jak wilgoć wewnątrz pieluszki.

Maść nie zawiera drażniących substancji zapachowych i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa stosowania w przypadku malutkich dzieci. Do pielęgnacji bardzo delikatnej  skóry niemowlęcia potrzebne są sprawdzone produkty, które nie uczulają i likwidują

 problemy skórne spowodowane noszeniem pieluszki. Bardzo ważne jest zachowanie higieny. Nieprawdą jest, że dziecko w jednej pieluszce jednorazowej może przebywać przez pół dnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.lab4baby.pl/product/panthenol/

1 thought on “Panthenol maść dla dzieci na odparzenia, dlaczego warto ją wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *