Jak stosować Sudocrem na odparzenia skórne

Jak stosować Sudocrem na odparzenia skórne

Jak stosować Sudocrem na odparzenia skórne?

Sudocrem to popularna maść na odparzenia skórne. Co ciekawe, nie jest ona dedykowana jedynie najmłodszym. Śmiało korzystać może z niej cała rodzina. Zwłaszcza, że krem ma dużo szersze zastosowanie niż jedynie profilaktyka czy leczenie pieluszkowego zapalenia skóry. Jest on skuteczny, wydajny i prosty w stosowaniu. Kiedy warto po niego sięgnąć?

Kilka słów o maści Sudocrem

Sudocrem to wyrób medyczny, który istnieje już na rynku wiele dekad. Kojarzony jest przede wszystkim jako maść na odparzenia, ale jego zastosowanie jest wielokierunkowe. Wszystko za sprawą kompleksowego składu. Krem zawiera:

  • tlenek cynku, który ma działanie regenerujące, antyseptyczne i ochronne,
  • alkohol benzylowy, który posiada właściwości dezynfekujące, a także miejscowo znieczulające,
  • lanolinę, która działa natłuszczająco i nawilżająco,
  • benzoesan benzylu, czyli środek roztoczobójczy, wszobójczy i odstraszający owady,
  • cynamonian benzylu, który ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Warto wspomnieć, że maść posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Jest to produkt hipoalergiczny, odpowiedni dla każdego typu skóry, nawet bardzo wrażliwej.

Kiedy warto sięgnąć po Sudocrem?

Sudocrem łagodzi odparzenia skórne, a także przynosi ulgę – nie ważne, czy chodzi o niemowlaka, czy osobę dorosłą. Działa również na stany zapalne w przebiegu łojotoku, trądziku młodzieńczego i różowatego. Warto stosować go na zadrapania i otarcia naskórka. Przyda się także w przypadku spierzchnięć, odleżyn, zmian ospowych czy zejściowej formie opryszczki. Dorośli często podrażniają swoją skórę w trakcje golenia, depilacji czy regulacji brwi – również w tym przypadku można zaaplikować na uszkodzony naskórek krem. Co ciekawe, przyda się on nie tylko w domu, ale i w podróży. Można go bowiem stosować na niewielkie odmrożenia czy podrażnienia termiczne. Załagodzi on też odczyny po ukąszeniu owadów. Więcej na temat zastosowania Sudocremu można przeczytać na: https://sudocrempolska.pl/kiedy-uzywac/.

Jak stosować maść na co dzień?

Maść Sudocrem jest bardzo prosta w stosowaniu. Bardzo ważne jednak jest, aby przed jej nałożeniem dokładnie umyć ręce. Potem wystarczy odrobinę kremu nałożyć na palec i rozprowadzić go na podrażnionym obszarze skóry. Najlepiej jest to robić delikatnymi i kolistymi ruchami, aż do uzyskania przezroczystej warstwy. Następnie należy poczekać na jej wchłonięcie. Jeśli widoczne są białe plamy, oznacza to, że krem został nałożony w nadmiarze. Można go wówczas usunąć chusteczką. Sudocrem to produkt bardzo wydajny i nie należy aplikować go zbyt wiele.

Jak często stosować Sudocrem?

Jeśli chodzi o częstotliwość stosowania maści, jest to kwestia indywidualna. W przypadku profilaktyki odparzeń najlepiej aplikować krem przed każdym założeniem nowej pieluszki. Stworzy on wówczas na skórze warstwę ochronną i załagodzi występujące już podrażnienia. Co w przypadku, jeśli do odparzeń jednak doszło? Wówczas maść można stosować tak często, jak to tylko pomocne. Niezależenie od rodzaju problemu (to może być zadrapanie, odleżyny, a równie dobrze uszkodzenie skóry w trakcie depilacji) korzystanie z Sudocremu zależy od danej osoby. Maści nie można przedawkować. Warto więc po nią sięgać, jeśli przynosi ulgę i efekty. Należy jednak mieć na uwadze, że krem musi zostać przez skórę wchłonięty – pod tym względem łatwo jest o nałożenie zbyt dużej jego ilości.

Sudocrem to popularna maść na odparzenia. Warto mieć na uwadze, że jej zastosowanie jest znacznie szersze. Tak naprawdę krem przyda się całej rodzinie i to w różnych sytuacjach! Zamiast licznych preparatów na podrażnienia i problemy skórne, wystarczy w zupełności jeden. Nie zajmie on wiele miejsca na półce, a ponieważ jest wydajny, z pewnością wystarczy na długi czas. Przyda się o każdej porze poru, skutecznie pomagając dzieciom, dorosłym, jak i osobom starszym. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://sudocrempolska.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *