Pielęgnacja portfela ze skóry. Sprawdź co będziesz potrzebować

Pielęgnacja portfela ze skóry. Sprawdź co będziesz potrzebować

Pielęgnacja portfela ze skóry. Sprawdź co będziesz potrzebować

Torebka i portfel damski to dwie najważniejsze rzeczy dla kobiety. Musi być dopasowany do stylu i rozmiaru torebki, zapewniać bezpieczeństwo gotówce i dokumentom. Zdaniem wielu kobiet elegancki skórzany portfel ożywia codzienny styl. Kobiece portmonetki są w różnych kolorach, więc każda klientka znajdzie coś dla siebie, co podkreśli jej charakter i wyczucie stylu. Wybór portfela to jedno, ale aby służył przez długie lata i wyglądał jak nowy, musi być odpowiednio pielęgnowany.

Portfel damski w dobrej kondycji

Portfele skórzane to dość drogie produkty. Taniej można je kupić jedynie podczas nadzwyczajnych okazji i promocji. Dbanie o taki przedmiot pozwala go utrzymać w doskonałym stanie użytkowym i wizualnym. Zaletą portfeli damskich skórzanych jest to, że nie widać na ich przypadkowego zarysowania kluczami. Najważniejszą zasadą w pielęgnacji wyrobów ze skóry jest to, że nie mogą być narażone na działanie słońca. Ponieważ może dojść do uszkodzenia skóry. Słońce powoduje niszczenie skóry, jej płowienie i przyczynia się pojawienia przebarwień. Skórzane portfele damskie są wrażliwe także na działanie wilgoci.

Jak czyścić portfel skórzany?

Przy codziennym użytkowaniu skórzany portfel damski może ulec zabrudzeniu. Do jego czyszczenia można użyć specjalistycznych pianek i balsamów przeznaczony do czyszczenia galanterii skórzanej.  Jeżeli ktoś nie chce używać chemii, to może zastosować delikatny roztwór z wody i octu. Portfel damski czyści się przy użyciu miękkiej ściereczki. Naturalnym, domowym sposobem  czyszczenia tego przedmiotu jest użycie mydła na bazie oliwy z oliwek lub gliceryny W codziennej pielęgnacji portfela damskiego wystarczy regularne czyszczenie zabrudzeń. Dobrą wiadomością jest to, że do tego celu nie są potrzebne bardzo drogie środki chemiczne. Pielęgnacja portfela damskiego ze skóry nie generuje dużych kosztów. Jeżeli skóra przetarła się lub straciła swój naturalny połysk, to konieczny jest zabieg impregnacji przez zastosowanie wosku pszczelego, który nawilża, chroni i wygładza skórę. Zaleca się impregnację portfeli damskich raz na kwartał.

 Kiedy portfel się zamoczy

Przypadki chodzą po ludziach i może zdarzyć się, że portfel damski skórzany wpadnie do wody. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zachowanie spokoju. Portfele damskie skórzane należy suszyć w temperaturze pokojowej. Nie wolno go wykręcać,  bo może się odkształcić i stracić swój kolor. Odradza się zostawienie mokrej portmonetki skórzanej na kaloryferze lub na słońcu, ponieważ  jeżeli skóra zostanie zbyt szybko odparowana, robi się szorstka i bardziej podatna na uszkodzenia. Nie poleca się również suszenia portfela suszarką.

W przypadku portfeli skórzanych niemal niemożliwe do usunięcia są plamy z atramentu. Jeżeli portfel jest wyraźnie popękany, można go spróbować uratować dzięki zastosowaniu specjalnej  farby tonizującej do skóry, która wypełni szczeliny. Najważniejsze jest to, aby zapobiegać uszkodzeniom portfela poprzez odpowiednią pielęgnację.

Więcej na: https://www.skorzany.com/pl/c/Portfele-damskie/14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *